Avatar uživatele
Kryšpín

V Praze 6 je údajně nádherná lavička za 800 000 Kč. Nemáte někdo foto nebo popis?

Prý je to jako baroko.

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Původní neotázka
Krásná lavička

Upravil/a: annas

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, Mc Merkurion, marci1, anonym, anonym před 2285 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

Myslíš tuto?
http://www.ex­pres.cz/praha-6-lavicka-vaclava-havla-alter-ego-ferdinand-vanek-pff-/zpravy.aspx?c=A180119­_144114_dx-zpravy_lare

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Emefej

Našel jsem lavičku Ferdinanda Vaňka za pouhých 850 000, ale na baroko to příliš nevypadá.

Sakra, Dochy byl hbitější…

Zdroj: http://www.bles­k.cz/clanek/re­giony-praha-praha-zpravy/519202/praha-6-poridila-umeleckou-lavicku-za-850-tisic-da-se-na-ni-sedet-vysvetluje.html

Upravil/a: Emefej

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
annas

Myslíte tuto lavičku?
„Skoro milionový projekt tak přinesl zřejmě nejdražší místo k sezení v Praze. Jeho skutečný význam ale údajně tkví v něčem jiném. Jde o umělecké dílo pocházející z dílny architektů Ley Dostálové a Petra Pištěka. Jeho rudá barva má připomínat totalitní režim a sedací plocha lavičky prý svojí délkou 1989 milimetrů odkazuje na zlomový rok tuzemských dějin.“

https://refresher­.cz/50993-Praha-nechala-vyrobit-lavicku-za-850-tisic-Ma-pridanou-hodnotu-da-se-na-ni-sedet-vysvetluje-jeji-vysokou-cenu-radnice

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Jen dodám: Je výborná, v „zuřivě“ červené barvě a dá se „dokonce“ na ní sedět. Za ty prachy, úžasné! 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Kristepane, tohle bych si dal max. na zahradní posezení, ale ten sud s pivem by musel být skutečný a barva jakákoliv, jenom ne rudá. Brrrr…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Muffz

Toto dílo ukazuje, že Havel dokáže vydělávat peníze na daňových poplatnících a ožebračovat stát i po smrti. Za takovéto schválené předražené a hlavně zbytečné projekty by se mělo zavírat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Radius

Aha, to jsem neznal, já zase znám lavičky od sochařky Lea Vivot, to je původem češka, která teď žije v Kanadě a v Praze je několik laviček od ní…

Typické jsou pro ni bronzové sochy v životní velikosti na náměty párů milenců, rodičů s dětmi a podobně, často kontroverzní a provokativní.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Lea_Vivot

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Myslím že každej kdo je manualně zručný by si tuto nádhernou lavičku za 800 000 Kč dokázal vyrobit doma sám ~> stačí kus prkna,sud piva z pivovaru a červenej lak = a lavička je hotová!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Přivalit pivní sud, dát na to prkno,natřít na červeno a dílko za půl milionu je hotovo, tak takhle se nesmyslně vyhazují peníze, za takovou kravinu. Kdo tohle vymyslel, tak to je pěkný vykuk. Hnus červený…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Lavičku neznám, odkazy neotevírám. Ať dou do řiti.
Autor.

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Já jsem četla o ceně 850.000 Kč, ale je pravda,
že 50.000 při takové ceně už příliš velkou roli nehraje.

Na Facebooku o ní kolují vtipné posty. Pod jedním se sešly dvě nabídky,
jedna za 500.000, druhá za 50.000 Kč. Na to reagoval třetí, který by projekt
zhotovil za 350.000 a lavičku by koupil od toho s cenou 50.000.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… no potěš prdel (teď to myslim doslova), za ty prachy, a pak že se maj umělci blbě …

před 2285 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

annas: Co to „upozornění“ v otázce? Bylo to nutné? Tady mi to připadá… trochu zbytečně rušivé.

před 2285 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Annas promiň, už to vidím. Opravu by otázka měla vypadat jako otázka.

před 2285 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

To upozornění je od robota. Že je rušivé, bohužel, není to moje vina.

Je to zřejmě kvůli tomu, aby si nejen tazatel uvědomil, že nevložil otázku. Třeba si to příště uvědomí.

před 2285 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek