Kryšpín

V Praze 6 je údajně nádherná lavička za 800 000 Kč. Nemáte někdo foto nebo popis?

Prý je to jako baroko.

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Původní neotázka
Krásná lavička

Nejlepší odpověď
Dochy

Myslíš tuto?
http://www.ex­pres.cz/praha-6-lavicka-vaclava-havla-alter-ego-ferdinand-vanek-pff-/zpravy.aspx?c=A180119­_144114_dx-zpravy_lare

Další odpovědi
Emefej

Našel jsem lavičku Ferdinanda Vaňka za pouhých 850 000, ale na baroko to příliš nevypadá.

Sakra, Dochy byl hbitější…

Zdroj: http://www.bles­k.cz/clanek/re­giony-praha-praha-zpravy/519202/praha-6-poridila-umeleckou-lavicku-za-850-tisic-da-se-na-ni-sedet-vysvetluje.html

annas

Myslíte tuto lavičku?
„Skoro milionový projekt tak přinesl zřejmě nejdražší místo k sezení v Praze. Jeho skutečný význam ale údajně tkví v něčem jiném. Jde o umělecké dílo pocházející z dílny architektů Ley Dostálové a Petra Pištěka. Jeho rudá barva má připomínat totalitní režim a sedací plocha lavičky prý svojí délkou 1989 milimetrů odkazuje na zlomový rok tuzemských dějin.“

https://refresher­.cz/50993-Praha-nechala-vyrobit-lavicku-za-850-tisic-Ma-pridanou-hodnotu-da-se-na-ni-sedet-vysvetluje-jeji-vysokou-cenu-radnice

marci1

Jen dodám: Je výborná, v „zuřivě“ červené barvě a dá se „dokonce“ na ní sedět. Za ty prachy, úžasné! 🙂

Kepler

Kristepane, tohle bych si dal max. na zahradní posezení, ale ten sud s pivem by musel být skutečný a barva jakákoliv, jenom ne rudá. Brrrr…

Muffz

Toto dílo ukazuje, že Havel dokáže vydělávat peníze na daňových poplatnících a ožebračovat stát i po smrti. Za takovéto schválené předražené a hlavně zbytečné projekty by se mělo zavírat.

Radius

Aha, to jsem neznal, já zase znám lavičky od sochařky Lea Vivot, to je původem češka, která teď žije v Kanadě a v Praze je několik laviček od ní…

Typické jsou pro ni bronzové sochy v životní velikosti na náměty párů milenců, rodičů s dětmi a podobně, často kontroverzní a provokativní.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Lea_Vivot

anonym

Myslím že každej kdo je manualně zručný by si tuto nádhernou lavičku za 800 000 Kč dokázal vyrobit doma sám ~> stačí kus prkna,sud piva z pivovaru a červenej lak = a lavička je hotová!

anonym

Přivalit pivní sud, dát na to prkno,natřít na červeno a dílko za půl milionu je hotovo, tak takhle se nesmyslně vyhazují peníze, za takovou kravinu. Kdo tohle vymyslel, tak to je pěkný vykuk. Hnus červený…

zjentek

Lavičku neznám, odkazy neotevírám. Ať dou do řiti.
Autor.

ivzez

Já jsem četla o ceně 850.000 Kč, ale je pravda,
že 50.000 při takové ceně už příliš velkou roli nehraje.

Na Facebooku o ní kolují vtipné posty. Pod jedním se sešly dvě nabídky,
jedna za 500.000, druhá za 50.000 Kč. Na to reagoval třetí, který by projekt
zhotovil za 350.000 a lavičku by koupil od toho s cenou 50.000.

Mc Merkurion

… no potěš prdel (teď to myslim doslova), za ty prachy, a pak že se maj umělci blbě …

Dochy

annas: Co to „upozornění“ v otázce? Bylo to nutné? Tady mi to připadá… trochu zbytečně rušivé.

Dochy

Annas promiň, už to vidím. Opravu by otázka měla vypadat jako otázka.

annas

To upozornění je od robota. Že je rušivé, bohužel, není to moje vina.

Je to zřejmě kvůli tomu, aby si nejen tazatel uvědomil, že nevložil otázku. Třeba si to příště uvědomí.