Kepler

Koupili byste si digitální udírnu?

https://www.no­vinky.cz/bydle­ni/zahrada/453146-digitalni-udirna-je-hitem-sezony-skvele-uzene-maso-ted-zvladnete-i-vy.html
Nebo byste dali přednost tradiční na zahradě i se všemi jejími nevýhodami? Uveďte prosím důvody pro i proti.

Nejlepší odpověď
Emefej

Pouze v případě, že bude mít GPS, USB 3.0, Wi-Fi a 4k video. Jinak zůstanu raději u klasiky.

Další odpovědi
aliendrone

Ne! I když jsem neměl tu „čest“ ochutnat její produkty, připomíná mi to průmyslové uzení – a většina z vás ví, JAK VELKÝ rozdíl je mezi domácí a průmyslovou uzeninou. Ale i kdyby poskytovala stejnou kvalitu jako klasická tak na tom nezáleží. Důležitým faktorem domácího uzení (pro mne) je přeci samotná činnost.

  1. Chlastání – přiměřené s průběžnými ochutnávkami (jako jestli „už to je“)
  2. NE!! Nemůžu jít sekat trávu, rýt, hrabat, opláchnout nádobí atd., protože mám MOC práce s uzením. ;) :D Aby šel dobře kouř, přikládat, kontrolovat a převěšovat, dodatečně mořit vlastní tajnou recepturou atd. atd.

Prostě BOŽÍ, když udíš s kámošama či se známými. Práce na celý víkend! :D :D Z tohoto hlediska je používání digiudírny stejně blbé, jako nákup hlavolamu s tím, že jako první se podíván na návod, jak ho sestavit/vyřešit.

Jinak… ono DOST záleží jak kdo udí. Většina lidí udí horkým kouřem, či alespoň teplým (což má výhodu v rychlosti), já udím studeným (kouřovod mám přes 10m), takže když začnu v pátek, tak teprve v neděli večer mám hotovo.

Jinak je fuk z čeho je udírna. Mnozí přísahají na celodřevěné, jiní nedají dopustit na kamenné (ať již s výdřevou-bedněním či bez), cihlové, betonové, jsou i tací, kteří udí v barelu. Jediné co by se mělo dodržet je nezávadnost. (aby se z použitého materiálu neuvolňovaly nějaké těkavé sajrajty – to se týká i dřeva, pokud by bylo třeba něcím napuštěné na ochranu aj.) Hlavní je na uzení to, čím a jak topíš. (nebudu rozebírat přípravu/naklá­dání masa)

Z požárního hlediska bych dřevěné udírny doporučil pouze k uzení stud. kouřem. Samozřejmě že se udí i v dřev. udírnách horkým kouřem, ale vyžaduje to o dost větší pozornost/méně lemtání piva… ;) :D

Za mě tedy digiudírně JASNÉ NE!!!

Lukes888

Ne, nekoupil. Raději klasickou, která je osvědčená. Jediné nevýhody klasické udírny je to, že musí člověk hlídat plamen tedy doutnání a maso nesmí být na provázku, nýbrž na háku. Další nevýhoda klasické udírny je i ta, že si ji člověk nesmí postavit ze dřeva. Jinak je riziko shoření.

Drap

V žádném případě. Kvalitní a dobré uzené, nedělá udírna, ale naložení a příprava masa

Klaproth

Nekoupím, zůstanu u analogové.

marci1

Ne. Dávám přednost tradiční, přírodní na zahradě, i když se musí pohlídat. Za chvíli budou i digitální táboráky. 🙂

zjentek

Než tohle, raději se snížím ke koupi uzeného!

A taky by mě zajímalo, jestli teď prodejci budou mít povinnost označit „digitální uzené“, nebo to bude pořád jen uzené, až se s tím roztrhne pytel.

Dochy

Marci: „… Za chvíli budou i digitální táboráky.“
Už jsou 😉
http://www.po­werguy.cz/gril-na-bio-paliva-biolite-basecamp-usb

Kepler

Já mám doma digitální krb – jako spořič obrazovky. Nehřeje sviňa, ale taky nezapálí.

Kepler

Je to možné? Nikdo ji nechce? Považte: můžete se klidně ožrat a udírna ani klobásky vám neshoří! I to jsem zažil.

Dochy

Bez toho rizika není ani úspěchu k chlubení…

Lukes888

Ne nekoupil. Raději klasickou , která je osvědčená. Jediné nevýhody klasické udírny je to že , musí člověk hlídat plamen tedy doutnání, a maso nesmí být na provázku, nýbrž na háku. Další nevýhoda klasické udírny je i ta že si jí člověk nesmí postavit ze dřeva. Jinak je riziko zhoření.