kemo

Koupě ojetého vozu

Chtěl bych si koupit svoje první auto. Jelikož nemám skoro žádnou praxi v řízení a nedostatek financí,chci si koupit nějaké ojeté auto do 30000,–kč.
Poradíte mi s výběrem? Na stránce www.bazos.cz se dá v této cenové relaci sehnat. Je to rozumná investice?

Doplňuji:
A jak takový nákup funguje? Příjdu,vyzkouším a pokud budu s nákupem souhlasit připravý majitel kupní smlouvu. A co pak?
Pojištění,pře­pis.....jak se to dělá a kde?

Nejlepší odpověď
brillant

http://www.voj­techvondra.cz/pos­trehy/krok-za-krokem-prevod-ojeteho-vozidla/
https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=kou­p%C4%9B+auta+jak+pos­tupovat&source­id=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest

Další odpovědi
Fajník

Doplnění předchozích: Před nákupem auta si udělej přehled o tom, v jaké cenové relaci se tebou vybraný automobil pohybuje. Příliš levná auta většinou naznačují nějaký problém. Pokud možno vybírej auto českého původu, u nákupu ojetiny z dovozu je vždy vyšší riziko, že jde o kradené nebo bourané auto. Před nákupem se pokus ověřit co nejvíce údajů ze servisní knihy. V bazaru se zeptej prodejce, zda je auto opravdu v jeho vlastnictví (některé bazary jsou pouze zprostředkovateli prodeje). Do kupní si nech zapsat vše, co ti prodejce slibuje, například, že auto nebylo bourané, zatopené, že se na něm nenacházejí závazky třetích osob a popis závad na vozidle, o kterých tě prodejce informoval. Smlouvu čti vždycky důkladně a všechny nejasnosti si nech vysvětlit, po podpisu už bude pozdě.

anonym

Koupě auta není investice. 😉 Koupě auta je ´spotřeba´.

  1. Pokud autům nerozumíš, vezmi si sebou někoho,kdo se vyzná (a bude tlumit tvé ´nadšení´).
  2. Auto vybírej v blízkosti bydliště (na druhém konci republiky budeš v nevýhodě – časové i finanční), aut je všude tři pr… – ehm, šest půlek.
  3. Kup si auto za takovou cenu, aby ti zbylo dost na případné nutné opravy a údržbu (rozvody, brzdy, podvozek).
  4. Čím jednodušší auto si koupíš, tím lépe a levněji se bude udržovat a opravovat (zejména pokud jde o různé elektronické fíčury).

Doplňuji:
Smlouvu si můžeš předpřipravit i ty – podrobnosti (VIN, příslušenství, podmínky převzetí…) doplníš klidně rukou po dohodě na místě.
Pojištění – než majitel auto odhlásí, platí jeho pojistka (auto i pojistka jsou na jeho jméno). Svou pojistku musíš uzavřít nejpozději v den odhlášení auta na tebe (dřív klidně, ale je to zbytečné).
Přepis – původní majitel si nechá velký techničák a na DI auto odhlásí na nového majitele. Pak ti techničák předá a ty auto na DI zase na sebe dohlásíš. Ideální je, pokud je DI v obou případech týž a můžete tam jít spolu, jinak si musíte dohodnout jak a dokdy ti původní vlastník auta techničák předá (a sankce za nesplnění!).

postcd

tady je to docela pěkně rozepsané ten postup prodeje: http://ceskefo­rum.com/viewto­pic.php?f=115&t­=3175
Doplňuji:
ročně tě to auto může stát třeba 10 000kč (asi 800kč měsíčně?) pokud se nepočítají nějaké dražší opravy v autoservise a nepočítá se benzín.

JančaKucera4

Dobrý den, když jde o výběr ojetého vozu za přijatelnou cenu, tak je důležité brát v úvahu několik faktorů. Rozhodně je dobré hledat v autobazarech, kde je možné najít širokou nabídku vozidel v různých cenových relacích. Co se týká nákupu, tak je důležité, abyste si předem pořádně auto prohlédl a nezapomeňte na zkušební jízdu. Já jsem si takhle koupila nedávno auto, které jsem hned po koupi objednala k firmě, která nabízí čištění aut. Přeji vám hodně štěstí při výběru vašeho prvního auta.

Jana5678

Podle mě byste auto sehnal i v autorizovaném autobazaru, ale pokud autům rozumíte, tak v tom nevidím problém. Já jsem si koupila auto v autobazaru a měla jsem sebou automechanika, který celé auto prohlédl. Jediné, co bylo nefunkční byla couvací kamera, kterou jsem si pořídila novou zde. Díky ní mám jistotu a klid při couvání. Dříve jsem měla obavy z možných kolizí, ale teď už nemám žádné starosti.

Dvorka88

Plánujeme kupovat s manželkou ojeté auto. Chci se zeptat na vaši zkušenost. Můžete mi poradit, jestli se ještě vyplatí jezdit pro ojetinu do zahraničí? Nebo je lepší koupit auto u nás?

Renikled

Z hlediska toho, že když koupíte auto u nás v bazaru a dostanete na něj vlastně nějakou záruku na jeho původ a hlavně i stav, tak z mého pohledu se mnohem víc vyplatí auto koupit u nás. Já koupil auto z většího bazaru a spokojeně si s ním už dva roky jezdím.

Dvorka88

Ze kterého bazaru jste teda auto bral? Můžu se zeptat, kde jste tedy byl spokojený? Kam bych se měl podívat?

Renikled

Koupil jsem auto z autobazaru aaaauto a jsem s ním spokojený, jezdíme bez problémů a hlavně nás auto nikdy nikde nenechalo. Asi ideální se tam zajít podívat, protože na place mají velký výběr a rozumný ceny.

brazdarom19

Myslím si, že pokud začínáš, tak je nějaké auto do 30 tisíc asi úplně ideální volba. Já zrovna nedávno jedno takové auto prodával. Byla to stará fiesta, ale v dobrém stavu. Taky si ji nakonec koupil jeden mlaďas. Sám moc nevěřil tomu, že tak staré auto může vypadat tak dobře. To je ale z velké části zásluha https://www.united-6.cz/ kde se mi postarali o různé drobné opravy na laku, čištění interiéru atd.