Isabella18

Jak lze zjistit cenu ojetého auta?

Chystám se prodat své první auto.
Auto je v dobrém stavu (nové brzdy, nová baterie apod.) ale na blatníku je začínající koroze.
Jak zjistím cenu auta na trhu abych věděla o kolik si říct než půjdu s cenou dolů?
Děkuji předem za odpověď
PS. Doplním, že jde o Volkswagen passat 2008 najeto 207 tisíc km.

Nejlepší odpověď
Kazatel

Je to snadné, podíváš se, klidně na internetu, za kolik se taková auta stejné značky, ročníku a nájezdu kilometrů prodávají a pak to ještě zkoriguješ o reálný technický stav. Pokid se to neprodá, počítej i s tím, že ještě budeš muset jít nakonec s cenou dolů.

Snad poslední poznámka, pokud bys to chtěla prodat v bazaru za hotové, dostaneš zaručeně nejmíň, klidně o 20–30 tisíc či i o 1–4–1/5 ceny vozu méně.

tady máš nějaké srovnání
https://www.au­tobazar.cz/in­zeraty/?oper=vse&nznac­ka=10101&nmodel=101350&t­xt=&ntyp=0&pto=0&set­palivo=0&nstav=0&rdfrom­=2008&nkraj=0&mto=200000

Další odpovědi
aliendrone

No jak? Tím, že si ho necháš ocenit někým, kdo tomu rozumí. Je dokonce možnost si nechat na auto vypracovat soudněznalecký posudek.

Hele, tohle je celkem složitá věc, faktorů ve hře je dost, dokonce takové, které tě nenapadnou. Např. bylo auto bořené? Hned jde cena dolů a to navzdory kvalitní opravě. Ty to ani nepoznáš, profík to ale spolehlivě zjistí. Někdy je to vidět na první pohled (nedostatky/nep­řesnosti ve spasování dílů či špatné rozleštění laku), jindy ne, jenže na to jsou prozměnu přístroje.

Jediné co ti mohu říci je, že pokud uděláš kšeft s bazarem, tak URČITĚ PRODĚLÁŠ. Odrbávat klienty je jejich práce, z toho oni žijí, víš? Bazar je dnešní moderní obdoba bývalé profese koňský handlíř, pokud ti to není jasné. :)

Alesh

Jednoduše… najdeš si co nejvíc podobné auto na nějakém velkém bazaru. Zkus třeba Tipcars nebo https://www.sau­to.cz/

Zdroj: https://www.tip­cars.com/

_Bůh_

https://www.sau­to.cz/osobni/de­tail/volkswagen/pas­sat/162534921

Zhruba 120 000 Kč až 150 000 Kč dle výbavy.