nessaja

Jak mám založit živnost na nákup a prodej?

Dobrý den,když si chci založit živnost na nákup a prodej ojetých automobilů,co k tomu potřebuji a musím ty auta na sebe přihlásit a pak prodávat na své jméno? Nebo se to dělá jinak?Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
Mapel

Necháš si udělat výpis z rejsříku trestů, zajdeš na ŽÚ, vyplníš tiskopis, zaplatíš poplatek a je vše hotovo. A nastávají ti starosti.

Další odpovědi
Michal Kole

NEPODNIKEJ jako živnostník RUČÍŠ CELÝM svým OSOBNÍM MAJETKEM a máš spoustu POVINNOSTÍ a skoro na NIC NEMÁS NÁROK (nemocenskou, dovolenou, …)

greek

Musíš získat oprávnění k podnikání – živnostenský list. Vyřídit si výpis z rejstříku trestů, doklad o daňové bezdlužnosti (finanční úřad) a jít na živnostenský odbor v místě bydliště. Do týdne máš živnostenský list. Musíš se zaregistrovat na SSZ (správa soc. zabezpečení) a ZP (zdravotní pojišťovna), jako podnikatel – OSVČ (pokud to nemáš jako vedlejší činnost). A potom můžeš nakupovat a prodávat jak chceš – respektive zprostředkovávat prodej (a služby).
V dnešní době to už není moc zajímavý obchod, ale třeba se ti bude dařit:-)