jackhammer86

Jaké může mít negativní následky, když skončím v práci ze zdravotních důvodů?

Dobrý den, jaký muže být negativní efekt když skončím v nějaké práci ze zdravotních důvodů, jedna se o efekt na novou práci, a to třeba po vyřešení zdravotní závady tím, že třeba nástup do jiné práce je za rok třeba, dám příklad: dělám v práci kde mě z práce bolí záda, kancelář třeba, sklad atd. a udělá se mi např. skolióza a doktor rozhodne, že nemůžu vykonávat tuto práci, protože je tam tahání těžkých věci, a skončím, dostanu odstupný atd., a pak za rok třeba potřebuji zas novou práci a už jsme relativně fajn a jediné, co najdu, bude podobná pozice, kterou jsem musel ukončit ze zdravotních důvodů… je pak možná tam nastupovat nebo už vůbec nemám šanci?? Díky všem.

Odpovědi
Drap

Pokud lékař rozhodne, můžeš práci vykonávat. Žádné odstupné. Pokud budeš nemocný, pobíráš neschopenku. Pokud dostaneš IO, pobíráš důchod. Jedině v případě, že bys měl přiznanou nemoc z povolání, tak nějaké vyrovnání dostaneš.

ivzez

Výkon práce závisí na zdravotním stavu a na výsledku
posouzení pracovní způsobilosti „závodním“ lékařem.

Pokud beze zbytku vyléčíte skoliózu a posílíte záda tak,
abyste mohl znovu vykonávat práci s taháním těžkých břemen,
klidně do toho.

Ale zdraví má každý jen jedno (já bych to znovu nezkoušela).

Poznámka k vstupní spekulaci:
Podle mne by šlo spíše o „obecnou“ nemoc a tedy
výpověď podle § 52 písm. e bez odstupného.

Edison

V nové práci projdeš vstupní lékařskou prohlídkou k posouzení schopnosti práci vykonávat. Ale pozor, jsi povinen uvést všechny důležité okolnosti, které by mohly mít na tuto způsobilost mít vliv, a to i z minulosti.

ivzez

Ještě jedna poznámka:
Nemíním nikoho zrazovat od ukončení zaměstnání ze zdravotních
důvodů. Zdraví má opravdu každý jen jedno a kvůli případným obavám
o budoucnost by si nikdo zdraví ničit neměl.