Avatar uživatele
Registrovaný

Konec pracovního poměru a zaslání dokumentů

Do kolika dnů po ukončení pracovního poměru je zaměstnavatel povinen zaslat zaměstnanci všechny potřebné dokumenty ( jako je Evidenční list důchodového pojištění, Zápočtový list a Potvrzení o zdanění příjmů)???

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Žádná konkrétní lhůta není stanovena. Zákoník práce (viz odkaz níže - § 313) pouze ale jasně konstatuje, že "PŘI skončení prac.poměru je zaměstnavatel povinen..."

Takže by vám zmiňované dokumenty měl zaměstnavatel vydat neprodleně po skončení prac.poměru.

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/zakonik-prac e/cast13h7.aspx

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2166
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 932
Zlatý mosoj 679
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 400

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.