George

Konec pracovního poměru a zaslání dokumentů

Do kolika dnů po ukončení pracovního poměru je zaměstnavatel povinen zaslat zaměstnanci všechny potřebné dokumenty ( jako je Evidenční list důchodového pojištění, Zápočtový list a Potvrzení o zdanění příjmů)???

Odpovědi
standa

Žádná konkrétní lhůta není stanovena. Zákoník práce (viz odkaz níže – § 313) pouze ale jasně konstatuje, že „PŘI skončení prac.poměru je zaměstnavatel povinen…“

Takže by vám zmiňované dokumenty měl zaměstnavatel vydat neprodleně po skončení prac.poměru.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast13h7.aspx