annas

Kolikrát jsi člověkem aneb Jazyk dělá člověka?

Která z následujících možností obsahuje taková dvě přísloví, která jsou skryta v otázce?

  1. Není člověk ten, aby se na světě zalíbil lidem všem. – Podle zpěvu poznáš ptáka, pod řeči nezdvořáka.
  2. Kdo mluví, čeho se mu zachce, uslyší, co sám nechce. – Horší jazyk falešníka nežli kopí protivníka.
  3. Co na srdci, to na jazyku. – Řeč prozrazuje mravy a odkrývá tajemství duše.
  4. Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem. – Šaty dělají člověka.

Je vám některé přísloví blízké?

Nejlepší odpověď
vagra

4. Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem. – Šaty dělají člověka.
Velmi blízké,je mi:Řeč prozrazuje mravy a odkrývá tajemství duše.