fortin

Kolikáté narozeniny slaví pračka?

Ptám se ptám.
Šéf za mě zákazníkovi slíbil že mu koupelnu obložím za den aby si mohl vyprat. Poradil jsem mu aby použil valchu. Proto se ptám protože člověk zapomněl jak po celá staletí pral. Valchou u řeky, posléze na pavlači.

Nejlepší odpověď
annas

Dnešní pračky se v základních tvarech jen vzdáleně podobají prvním pračkám určeným pro domácnost (už vůbec nemůže být řeč o jejich funkcích a programech). Až v roce 1900 nahradily do té doby tradiční nástroj na praní – valchu – první mechanické pračky. V meziválečném období spatřily světlo světa první pračky s ohříváním vody, které ve velké míře usnadnily ženám práci. Pro vysokou cenu však byly až do padesátých let 20. století jen raritou. V tom období přišla na trh první automatická pračka, která se stala běžným domácím spotřebičem až od sedmdesátých let.

Myslím si, že je to nejlepší vynález v oblasti spotřebičů

Zdroj: http://www.ca­sopishome.cz/web/cz/c­lanky/29/prac­ka-temer-dokonaly-vynalez