jirka F

Kolika cizími jazyky mluvíte?

Já asi jen anglicky, a to ještě s bídou.

Nejlepší odpověď
quentos

Definuj „mluvit“. Pokud tím myslíš komplexní aktivní a pasivní porozumění, tak jen anglicky. Pak se ještě s (nikoli „z“) bídou domluvím německy (když bude dotyčný mluvit pomalu a spisovně), pár slov dám dohromady francouzsky (díky své začátečnické francouzštině jsem si kdysi koupil vytoužený lístek na koncert) a prošel jsem základy (ale opravdu jen základy) ruštiny.

Další odpovědi
Kelt

Moc jazyky neumím, ale baví mne. V knihách a na počítači mám asi 50 různých jazyků, někde umím pár slov, někde pár vět, někde jsem schopen číst, poslouchat i komunikovat. A to jsem samouk. Na úrovni C2 nejsem v žádném , ale dělal jsem a dělám angličtina, francouzština, němčina, španělština, ruština, hebrejština, korejština, japonština, irština, baskičtina, arabština, finština, latina, madarština, hauština, swahilština, romština.

Dochy

Tu AJ nějak dám. Jinak základy NJ,RJ ale… mno rukama nohama se domluvím líp.

paul1

Kuchyňská němčina a kuchyňská ruština.

Kepler

Pokud by se brala i slovenčina, tak čtyřmi. Ne moc dobře, ale když přidám grimasy a mávání rukama, tak to na domluvení většinou stačí.

Justin1

Umím anglicky a francouzsky, ale francouzštinu používám jenom výjimečně.

Nassin

… a k čemu ti to bude?😁
Mluvím svým jazykem, jiný nemám, ale dohovořím se se Slovákem, Polsky a gesty i posunky s německy mluvícími lidmi.

Ametyst

Sedmi.

Irenejis

Celkem slušně anglicky, sem tam nějaké fráze z němčiny a pak jsem se snažila jako samouk o francouzštinu, kde už taky něčemu málu porozumím a teď momentálně zkouším japonštinu (ale ty jejich znaky jsou celkem složité)

metro

Anglicky, trochu německy a dokážu říck rumunsky, jak se jmenuju a odkud jsem.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Malvína

Spadla mi ústa při čtení odpovědi Kelt. Mazec!!
A u Ametyst jsem zvědavá, která to jsou 🙂 Byť už víme o maďarštině, angličtina jasná věc, ale dál?? 🙂

Dochy

Tak trochu závidím (v dobrém) těm co se zvládají ty jazyky naučit. Jendou jsem ve vlaku seděl s nějakými kluky, kde jeden měl na klíně Italštinu pro samouky II. Kolega se ho ptal jestli se takhle dá jazyk naučit. Odpověď: Jasně. Už umím (vyjmenoval 4 nebo 5 jazyků). Teď dojedu tuhle učebnici, tu mám ještě tak na 2 týdny, vyjedu na 3 týdny do Itálie a budu umět.

Ametyst

Dochy: také jsem to tak dělala. Par lekci maďarštiny pro samouky, pak koupit jízdenku do Budapešti. Paráda. Jsou ale národy, které snahu neocení. Maďaři rozhodně oceňují snahu někoho z Čech.

Nassin

Ametyst: Neučila jsi se u znalce maďarštiny: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=oC1-oaScaY8