Avatar uživatele
jirka F

Kolika cizími jazyky mluvíte?

Já asi jen anglicky, a to ještě s bídou.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Malvína před 1101 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

Definuj „mluvit“. Pokud tím myslíš komplexní aktivní a pasivní porozumění, tak jen anglicky. Pak se ještě s (nikoli „z“) bídou domluvím německy (když bude dotyčný mluvit pomalu a spisovně), pár slov dám dohromady francouzsky (díky své začátečnické francouzštině jsem si kdysi koupil vytoužený lístek na koncert) a prošel jsem základy (ale opravdu jen základy) ruštiny.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kelt

Moc jazyky neumím, ale baví mne. V knihách a na počítači mám asi 50 různých jazyků, někde umím pár slov, někde pár vět, někde jsem schopen číst, poslouchat i komunikovat. A to jsem samouk. Na úrovni C2 nejsem v žádném , ale dělal jsem a dělám angličtina, francouzština, němčina, španělština, ruština, hebrejština, korejština, japonština, irština, baskičtina, arabština, finština, latina, madarština, hauština, swahilština, romština.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Tu AJ nějak dám. Jinak základy NJ,RJ ale… mno rukama nohama se domluvím líp.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Kuchyňská němčina a kuchyňská ruština.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Pokud by se brala i slovenčina, tak čtyřmi. Ne moc dobře, ale když přidám grimasy a mávání rukama, tak to na domluvení většinou stačí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Justin1

Umím anglicky a francouzsky, ale francouzštinu používám jenom výjimečně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nassin

… a k čemu ti to bude?😁
Mluvím svým jazykem, jiný nemám, ale dohovořím se se Slovákem, Polsky a gesty i posunky s německy mluvícími lidmi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

Sedmi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Irenejis

Celkem slušně anglicky, sem tam nějaké fráze z němčiny a pak jsem se snažila jako samouk o francouzštinu, kde už taky něčemu málu porozumím a teď momentálně zkouším japonštinu (ale ty jejich znaky jsou celkem složité)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
metro

Anglicky, trochu německy a dokážu říck rumunsky, jak se jmenuju a odkud jsem.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Malvína

Spadla mi ústa při čtení odpovědi Kelt. Mazec!!
A u Ametyst jsem zvědavá, která to jsou 🙂 Byť už víme o maďarštině, angličtina jasná věc, ale dál?? 🙂

před 1101 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Tak trochu závidím (v dobrém) těm co se zvládají ty jazyky naučit. Jendou jsem ve vlaku seděl s nějakými kluky, kde jeden měl na klíně Italštinu pro samouky II. Kolega se ho ptal jestli se takhle dá jazyk naučit. Odpověď: Jasně. Už umím (vyjmenoval 4 nebo 5 jazyků). Teď dojedu tuhle učebnici, tu mám ještě tak na 2 týdny, vyjedu na 3 týdny do Itálie a budu umět.

před 1101 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Ametyst

Dochy: také jsem to tak dělala. Par lekci maďarštiny pro samouky, pak koupit jízdenku do Budapešti. Paráda. Jsou ale národy, které snahu neocení. Maďaři rozhodně oceňují snahu někoho z Čech.

před 1101 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Nassin

Ametyst: Neučila jsi se u znalce maďarštiny: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=oC1-oaScaY8

před 1101 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek