Kolik tak procent tvori rec ( mluva ) a rec tela. ? -iv-

Nejlepší odpověď
annas

Zjistila jsem toto, že vědec Albert Mehrabian ve svém výzkumu zjistil, že sympatii a antipatii vzbuzujeme v druhých lidech ze 7 procent věcným obsahem slov, z 38 procent melodií a rytmem řeči a z 55 procent výrazem obličeje a řečí těla.

Zdroj: http://www.in­vesticniweb.cz/u­niverzita/zames­tnani/2011/4/20­/clanky/telo-jako-nastroj-nechte-za-sebe-mluvit-gesta/

Další odpovědi
anonym

Rostoucí obliba manažerských kurzů zahrnujících „body language“ neboli řeč těla napovídá, že si lidé stále více uvědomují význam neverbální komunikace v profesním životě. V souvislosti s tímto tématem bývá často citován americký psycholog a vědec Albert Mehrabian, který ve svém výzkumu zjistil, že sympatii a antipatii vzbuzujeme v druhých lidech ze sedmi procent věcným obsahem slov, z 38 procent melodií a rytmem řeči a z 55 procent výrazem obličeje a řečí těla. Toto tvrzení je ovšem podle odborníků třeba brát s rezervou, a to především právě v profesním životě, kde je podstata sdělení zásadní. „Je důležité si uvědomit, že nejdůležitější vždy zůstanou slova, ale vnímání těchto slov je ovlivňováno tím, jakým způsobem je říkáme,“ upozorňuje Michal Kopřiva, jednatel vzdělávací agentury TOP C.

Zdroj: intrnet

arygnoc

a při neosobním jednání?
vyhrává mluva.

při osobním jednání mají prím oči, tudíž neverbální komunikace (se žebrákem asi nebude mluvit, s hezkým člověkem spíš).

nabízí se otázka: dělaj šaty člověka?

Ella

neni to nijak podleozene, ale osobne bych rekla, tak 60:40 pro rec tela…