Karel51

Kolik stojí výměna plynového kotle?

Pomalu mi dosluhuje plynový kotel. Máte někdo představu kolik asi může stát výměna, instalace nového kondenzačního kotle v rodinném domku? Myslím tedy i s materiálem a prací, pokud počítám, že koupím kotel za cca 45 000,– Kč. I s novým vyvložkováním desetimetrového komínu pro kondenzační kotel.

Nejlepší odpověď
elkon

To záleží jaké mají u vás firmy ceny (jaká je konkurence v místě a také kvalita). Zkuste dát poptávku některým firmám v okolí, podle recenzí. A vyberete si tu nejvýhodnější pro vás.

Další odpovědi
Dochy

Orientačně odhaduju 70000–110000 (vč. toho kotle). Podle toho, koho seženeš a co vše bude třeba udělat nově.

Pepa25

Nelze říct ani přibližně – netušíme, co ohřev teplé vody – je řešený úplně jinak? Jak je dlouhá a složitá spalinová cesta (kolena atd.)? Práce + vyvložkování atd. může to být 25 tis, ale také ještě jednou cena kotle …

paul1

To záleží od druhu kotle. Podle mé zkušenosti a podle rozhovorů s technikem, který nám chodí náš kotel (obyčejný, turbo) kontrolovat a opravovat bych kondenzeční kotel nedoporučoval. Má nevýhody, které předčí výhody. Je to prý jen taková přechodná móda. Jinak: je dražší, brzy „odejte“ těleso kotle, které je také několikanásobně dražší a málo vydrží. My jsme od výměny upustili. Máme kotel s ohřevem vody.

Drap

Těžko odhadovat, ale s bídou to bude stačit na kotel.

podger

Hlavně si ten kotel nekupuj sám – nech si ho dodat firmou, která ti ho nainstaluje do systému. Na plynových zařízeních je totiž tak obrovská marže … to by jsi se divil.
Když si necháš dodat kompletní službu od zavěšení kotle, instalaci kotle, výchozí revizi, tak za práci monterkáře si už nemusejí účtovat prakticky nic, už jsou za vodou.

Michálek1245

Těch proměnných je tam hodně. My jsme nedávno měnili směšovací termostatický ventil a ty ceny a podmínky se taky dost lišili. Nakonec jsme vzali tady: https://atm.a­friso.cz/cs/ Ono u těchto věcí se vyplatí vždy najít firmu v okolí. I kvůli případnému servisu. Za montáž pak taky zaplatíte méně, firma je u vás déle (protože nejezdí domů), takže se to celé zvládne rychleji. Jinak samotný kotel je pak hlavně podle výrobce. Nechte si udělat od pár firem nabídku a sami uvidíte. 😉

Dochy

paul: Mám takový pocit, že brzo jiný než kondenzační kotel nebude možné instalovat. Rádoby green deal ☹
nesouhlasím s tím, ale to je asi to jediné co „efektivně“ mohu dělat