Avatar uživatele
czemira

Musí mi nový sporak zapojit plynar nebo si to mohu zapojit sam? Jde jen o zapojeni hadice do sporaku.

Nechceme to podcenit ale pokud by nebyl potreba plynar, tak bychom si to radi udelali. Dekujeme za odpoved

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? anonym, iceT, hanulka11, tom004 před 4260 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Mapel

Obecně řečeno bych si plynové spotřebiče nechal připojit odborníkem. Navíc vám seřídí sporák podle tlaku plynu v daném místě a správně ho odvzdušní. Už jenom ten fakt, že když se něco stane a nemáte odborné připojení, tak vám pojišťovna nic nezaplatí. Ušetříte 500,– a proděláte 2.000.000,–. Je o čem přemýšlet?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Michal Kole

Raději plynař. Je potřeba přeměřit zda plyn neuniká třeba v malém množství, že to necítíte, ale když necháte přes noc a bude zavřené okno a ráno rozsvítíte tak následek raději nechci domyslet.

Většinou pro uplatnění záruky a reklamace je potřeba doklad, že byl sporák technicky správně připojen.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

raději bych to nechala na plynaři nehledě na to, že by ti zřejmě neplatila záruka při „samodomazapojení“, takto ti potvrdí do záručáku, že ti to zapojil odborně .

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jikra

Skoro celý profesní život jsem dělal u plynových ohřívacích pecích na hutích a procházel pravidelným školením obsluh tak že jsem si doma samozřejmě zapojoval plyn. spotřebiče sám.Dlužno podotknout že ne fungl nové.Ovšem jak píší ostatní u nového spotřebiče bez razítka ztrácíš záruku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

czmíro.
V návodu máte napsáno, že odborně vyškolená osoba… něco jako když auto musí řídit ten co má řidičák.
Viděl jste řídit auto bez řidičského oprávnění… proto si můžete připojit sporák sám, pokud o tom něco víte. Pak jarovou vodou zkontrolujete těsnost spojení a je to hotovo.
Stačí takto?
a odpovědí, že Vám pojištovna nic nedá jsou špatné… páč nejste blbec, abyste to zapojil tak aby utikal plyn, a škoda by musel být v přímé souvislosti… Záruka určitě nepadne tím, že nemůžete najít doklad…o zapojení. je tu snad někdo komu sporák přestal pracovat špatnou hadicí?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kubimi

Zásadně plynař. Sice si to můžeš udělat sám, ale jak ověříš, že plyn třeba někde neuniká. Hadice i nová nemusí být 100%.

Zdroj: www.plynari.e­u/plyn.php

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Zubejda

Samozřejmě by ten plynař(kvalitní ) byl nejlepší,ale za 500Kč to dnes asi nebude.

No-když nám jednou přišli nový sporák zapojit dva ožralové,které jsem musela ještě podle návodu navigovat,tak při výměně lina jsme si to už udělali sami.
Pozor! Je třeba si koupit vždy nové plynové těsnění,je to z olova a tedy jednorázové,protože to staré je omačkané.Možná se to už dnes těsní něčím jiným ,ale to nové těsnění je každopádně jistota.
No a pak ta voda s Jarem,oni to instalatéři taky tak dělají,ne všichni mají analyzátor a ne všichni ho mají dobře seřízený.

0 Nominace Nahlásit

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada