Avatar uživatele
Stříbrný

Kolik slovíček cizího jazyka by se měl člověk denně naučit?

Existuje nějaká norma, doporučení, kolik slovíček cizího jazyka by se měl člověk denně naučit? Nezáleží zda aktivně nebo pasivně, ani na intenzitě studia. Předpokládejme, že se mohu učit denně jednu hodinu a mám k dispozici tužku,(tím myslím i pero), papír, tedy žádnou speciání učebnu, žádného učitele, ani možnost využívat superlearning a jiné podobné metody.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Každý má jinou schopnost zapamatování.


Avatar uživatele
Bronzový

Tvrdí se, že k tomu, aby se člověk dokázal domluvit v běžných situacích a číst tisk, potřebuje zvládnout, tedy umět z paměti a rychle si vybavit bez tápání v paměti, asi 5000 slov. Já si myslím, že je to tak 15000 a víc. Tak si to rozpočítejte na den vzhledem k tomu, za jak dlouho toho chcete dosáhnout.

Na 15000 slov za pět let je to asi 10 denně. Tedy 10 nových. K tomu počítejte, že musíte periodicky opakovat ta slova, která byla novými včera, předevčírem, před dvěma dny, před týdnem, měsícem, rokem ... Nemáte-li geniálního pamatováka, pak slova, která jste si během několika měsíců nepřipomenul, zapomenete, i když jste si je první týdny opakoval denně. Vzhledem k tomu, že se k novým slovíčkům nedostanete každý den, budete si muset nová slova za tyto dny rozpočítat na dny ostatní a učební dávku zvýšit.


Avatar uživatele
Zlatý

Raději méně, třeba tak 10 slovíček/1 den.

Zdroj: http://blog.zelenka.cz/2010/02 /jak-se-spravne-ucit-cizi-jazy ky/


Avatar uživatele
Bronzový

Je to individuální, znal jsem osobně člověka, jehož denní porce byla v průměru asi 100 nových slovíček. Druhého takového jsem už nepotkal. Zvládl během dvou let státnice z NJ i AJ, kromě toho byl vynikajícím elektrotechnikem s VŠ vzděláním. Já jsem si na sobě ověřil, že slovní zásoba z NJ čítající cca 3 500 slovíček je žalostně málo, neustále jsem něco dohledával ve slovníku. Kloním se k názoru udávající počet slovíček asi 15 000, minimálně tak 8 000. Bohužel. My obyčejní smrtelníci zvládneme asi tak maximálně 20 nových slovíček denně a to už si zahrávám. Nejdůležitější je jejich pravidelné a co nejčastější opakování, nejlépe v krátkých jednoduchých větách. Je to běh na dlouhou trať. Žádnou speciální nebo zázračnou metodu jsem neobjevil a myslím, že ji ani nemá cenu hledat. Vzpomínám si na jednoho učitele, který říkal, že ovládnutí cizího jazyka spočívá v neustálém obyčejném šprtání a opakování až do úplného zblbnutí.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 3212
Zlatý quentos 1424
Zlatý mosoj 1384
Zlatý Drap 1204
Zlatý Kepler 939
Zlatý led 719
Zlatý gecco 710
Zlatý marci1 663
Zlatý Lamalam 656
Zlatý hanulka11 627

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.