Avatar uživatele
cappuccino

Kolik ryze ceskych vynalezu date „z fleku“ dohromady??

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? paul1, da ny, aliendrone, Ametyst, Savier před 180 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Savier

Lodní šroub, kontaktní čočky.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Ametyst

Kostkový cukr, polarograf, robot.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Oblouková lampa, bleskosvod, vodní turbína…
Nejechtovnější Čech je ovšem JÁRA CIMRMAN!!! 😉 😁 😁

(Cizí entita ALIENDRONE se neřadí mezi Čechy a ani objevitele/vy­nálezce, ale mezi nejskvělejší, nejkrásnější, nejúžasnější etc. ZNOVUOBJEVITELE a ZNOVUVYNÁLEZCE.) 🙂

Upravil/a: aliendrone

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Prima otázka 😉
V tak malé zemičce se toho „zrodilo“ mnoho…
Jen to člověk vše nenosí v hlavě a o něčem nemám, ani zdání 😉
Ruchadlo, zadovka, Semtex, grafitové tužky,
my skautíci (2 roky u světlušek 😉, víme, že stan s podsadou.
Jáchymovský „stříbrňák“ ,tolar – ujal se název DOLAR.
Evropské počasí – záznamy v Klementinu.
Námi oblíbená tužka (pastelky)Ver­zatilky (kluci „trubičkou“ plivali rýži, po učitelkách, do nohou to pěkně štípalo :/).

Mendel – gnetika, dědičnost. Jánský- krevní skupoiny.
Chlumského roztok (dezinfekce, cpala se i do zubních kanálků devitalizovaných zubů),
Víc toho asi nedám, ty moderní technické (20. a 21. století už ve svém compu nenosím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Silonky, nanovlákno, versatilka, cukr, tisk, alpa, pexeso, modurit, semtex.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Jen přidám jeden, doufám, že se nemýlím : síťovka (tím nemyslím průkazku, ale tašku) 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
cappuccino

Ja pridam remosku, patentky, silonky a nanovlakna.

Avatar uživatele
da ny

JJ a mám pocit, že i suchý zip e náš 😉

Avatar uživatele
aliendrone

Savier, Ametyst>>> Ti vaši týpci s podezřele dojč znějícími jmény beztak byli nějakou směskou! 😉
(s vyjímkou robota, jenže to nebyl vynález, ale pouhý NÁPAD jednak, druhak je cítít jidiš)
Tak pravil aliendrone. 😉

Avatar uživatele
plebs

Po rozpadu RU mělo Československo nejvíce rozvinutou výrobu na světě od špendlíku po lokomotivy a přišel típec 1938, 1939 a 1948.

Avatar uživatele
Ametyst

Aliendrone, jsi každopádně znovuobjevitel těch správných a údernych slov a výrazů. Kam se hrabou mnozí Češi, kteří píší stylem “ Jeden odstavec = jedna předlouhá a nesrozumitelná věta.” 🙂

Avatar uživatele
aliendrone

Ametyst>>> AU, to BOLELO! 😉 🙂 Ale já se fakticky snažím ty občasné fyzikální traktáty napsat tak, aby tomu bylo rozumět. Well, slibuji před svými druhy…, totiž přísahám před bojovou zástavou, SAKRA…, NO PROSTĚ SE POLEPŠÍM! OK? 😉 😄

Avatar uživatele
da ny

Pravda,
německých hlav tady na našem území a za Rakouska-Uherska, žilo hafo 😉

"Ing. Ferdinand Porsche. Původem byl zčásti Čech, neboť se narodil 3. září 1875 ve Vratislavicích nad Nisou poblíž Liberce v rodině německy mluvících rodičů.!

Avatar uživatele
Ametyst

Aůiendrone- snad mě nepodezíráš ze sarkasmu! Probůh, já nenapadám Tebe! Ale ty neumětely, kteří nečtou, a potom když mají něco napsat, nevědí, jak vypadá věta.
Já jsem moc hloupá na intriky, a co na srdci, to na jazyku se tu asi nehodí?
Měj se dobře, a věř, že jak jsem to napsala, tak to i myslím. Na internetu vznikne nedorozumění ráz-dva.

Avatar uživatele
aliendrone

Ametyst>>> Jejda – primárně jsem si dělal srandu sám ze sebe. Vůbec se tím prosím netrap! Mně se prostě DAŘÍ psát (a bohužel především ŘÍKAT) věci, že vyzní tak, jak nemám v úmyslu, aby vyzněly. Jsem prostě aliendrone. 😐
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=68vZX2uUK­KA&ab_channel=Cho­yLyrics

Nový příspěvek