Rokio

Kolik procent zla je u mě? Co myslíte? Napište prosím svůj subjektivní názor.

Z jak velké části jsem podle vás zkažený? Jak moc jsem zlý?

poznámka: Své skutky už jsem zmiňoval několikrát, tak je zde neuvedu.
zdroj obrázku: hlidacipes.org

Nejlepší odpověď
aliendrone

jiný názor

Už jen samotné filozofické zamyšlení se nad tím, zda-li je blbost plodem zla, či je to naopak, je nad mé schopnosti. Tudíž musíš pochopit, že nemohu odpovědět. 😁

Další odpovědi
Filip84

jiný názor

Vždyť o Tobě ale nic nevíme! 🙄

Ano, máš schisofrenii, s největší pravděpodobností. Protože schisofrenie se projevuje jistými specifickými myšlenkovými pochody, které zdravý jedinec nemá. Některé nemá vůbec, některé někteří mají, ale v jiné míře (a pak je otázka: jsou zdraví, nebo u nich schisofrenie ještě nepropukla, nebo u nich už schisofrenie propukla, ale oni ještě nebyli diagnostikováni?).

Je schisofrenie „zlá“? Těžko říct takhle z hlavy. Co to je dobro? Co to je zlo? Jasně, malum in se. No, chtít zavraždit člověka je malum in se, ovšem souvisle nutno dodat, že k tomu chtění může přispět malum in se od toho člověka, který má být zavražděn. To ale není Tvůj případ, Tobě nikdo nic takového neudělal. Tak …? Si sám odpověz, ne?

Tvrdíš, že jsi autista. Možná jo, dokonce je to vysoce pravděpodobné, ale já to nemám jak ověřit. Je autista „zlý“? Těžko říct, takhle z hlavy. Je, svým způsobem, nelidský, strojový. Ano, nemůže za to, ale to nic nemění na tom, že nic dobrého to není – je to něco, jako Mengele. Tak …? Sám si odpověz.

Ještě může být náhled skrze jiné kriteriony, kterýžto náhled Ti, podle všeho, zcela a dokonale uniká: co objektivně positivního jsi v životě vykonal? Máš psa z útulku? Pomohl jsi slepé bábě přes cestu? Nebo, co já vím, něco podobného? Sepiš si to, kolik toho je za průměrný rok. Ale buď krutě upřímný a přísný – objektivně positivního, co nemůže mít vedlejší effect!

Protože, například, pokud dáváš peníze na nějakou charitu, tak při Tvém „slavném a vyhlášeném“ intellektu a rozhledu Ti poněkud nedojde, že tím můžeš krmit mafii, že z Tvý stokoruny se na nebožáky dostane deset haléřů. Třeba. Pokud dáváš peníze na uprchlíky z Ukrajiny, jednoho nekrásnýho dne se může, třeba, ukázat, že ten „Dr.Evil“ nebyl soudruh Putin, ale Zelenskiy, a že všecko bylo úplně jinak, a že jsi, vlastně, nedával peníze na nebožáky prchající před válkou, ale na drogové dealery, „veksláky“ atp.

Sám si odpověz a znovu opakuju, že ve filosofii, včetně sociologických věd atp., nelze přistupovat k thematu takto technokraticky, mathematicky; nemůžeš to chtít v procentech, v podílu, nebo něčem podobném.

Drap

jiný názor

Kde přesně je hranice mezi zlem a dobrem? Pokud to víš, tak nás pouč.

Rokio

Filip: K těm třem skoro vraždám. Učitelka tělocviku nezabránila dlouhodobé šikaně od několika žáků, ten člen rodiny mi dal ránu pěstí do zad a pokud jde o toho souseda, tak ten jako jediný nic špatného neudělal. Jinak za zmínku stojí skutečnost, že on ani neví, že jsem mu chtěl něco provést, a dokonce jsem nevyhledával jeho přítomnost před tím psychotickým atakem.

Filip84

Don Rokio de la Kaufland y Znojmo, presidente del Club de autistas de Czecoslovaquia y patrón de los pasos de peatones y controlador de maquina de cafe y bandido de monedas de los carros y el dueño de una tableta plana y lenta: Opakuješ se, já další informace nepotřebuju, tohle všecko už jsi mi sdělil, a to opakovaně.

Lidsky je pochopitelné, a do značné míry i přirozené, chtít zavraždit někoho, kdo ti:

  • zabije matku,
  • znásilní dítě,
  • vypálí úmyslně barák,
  • zmrzačí člena rodiny, protože řídil namrdaný,
  • umučí psa,

nebo něco podobného.

Není přirozené chtít zavraždit někoho jenom proto, protože se domníváš, že měl něco dělat a nedělal (učitelka), nebo proto, že Tě bouchl pěstí do zad.

Za to druhé můžeš být nasraný, můžeš mít potřebu dát mu po rypáku, to by byla „zdravá“ reakce, ale ne ho zmordovat, proboha!

Co chceš kolem toho žvanit? Na tom není nic ke žvanění. Nemusíš s tím souhlasit, ale to na faktu nic nemění.