Standaa

Kolik procent kouřového dýmu vydechnu při potáhnutí cigarety?

Doplňuji:
Resp. kolik kouře přijmou plíce, kolik zbylýho kouře vydechnu, v procentech samozřejmě.

Nejlepší odpověď
mosoj

Co záleží na procentech. Nasaj z cigarety do úst, přitiskni k ústům, nejlépe světlý kapesník a úzkou štěrbinou přes rty vydechni. Uvidíš. Když to dokážeš zvážit a odhadneš objem nasátého vzduchu vypočteš si i procenta.
Jenom měj na paměti, že vše co uvidíš ,je z jednoho šluka.

Další odpovědi
dnb

Určitá část kouře nese pevné částice, které se spolehlivě dokáží udržet na plících, jejich množství ale nelze při jednotlivém potáhnutí určit. Takové procento se ale může pohybovat někde u 0,000000000001%, nevydechlého kouře. I takové číslo se ovšem po 40 letech úspěšného kouření, znatelně projeví.

střevo

Kolem 20% ti určitě zůstane v plicích. Toť můj názor.

dnb

střevo >>> Kdyby mělo po každém potáhnutí v plících zůstat 20% kouře, nejspíš by ti ty plíce explodovaly přetlakem. Mohl by jsi mi prosím vysvětlit, kde se takové množství kouře v těch plících udržuje?