Džanička

Kolik přibližně může stát tažné zařízení na Peugeot 306 r.v. 1997.

Na autě nikdy nebylo, slyšela jsem, že to musí být jen něco jako originální, a napsané v techničáku, jinak se platí pokuta. Máte s tím někdo zkušenosti? Nebo dá se koupit nějaké starší???

Odpovědi
venkovan

Doporučil si dát do vyhledávače „tažné zařízení“ a najít si nejbližší servis kde ho montují a potom je ho nutné zapsat do TP. Dražší je bajonetové (okolo 3500,– Kč + montáž), tzn., že se „koule“ sundavá když není potřeba táhnout přívěs. Takové tažné zařízení je k vůdči kolegům řidičům ohleduplnější – při neopatrném couvání nepoškozuje RZ na autě za a auto má cca 10 cm prostoru na couvání do úzké díry na parkování. Při dopravní nehodě se o tažné zařízení může poškodit výrazně auto které narazí ze zadu. O mé se Octavie rozbila až chladič než se zastavila o nárazník, nicméně nemohu mít demontovatelné – není takové v prodeji. Je to o solidárnosti mezi řidiči dát takové, aby si zbytečně nepoškodil své auto, i když je viníkem. Nikdy nevíme, kdy v tom budeme sami.
Starší se nechá koupit (třeba demontovat na autovrakovišti), ale musí mít certifikát / homologaci, tedy alespoň aby k němu byl starý techničák kde bylo již zapsáno. Tažné zařízení na STK se kontroluje.