martindr

Lze z auta odmontovat tažné zařízení?

Pokud možno bez problému nějak?

Nejlepší odpověď
cochee

Když tam šlo namontovat, musí jít i odmontovat – žádné tažné se k autu nepřivařuje. Ale bez problémů nelze zaručit, je to kus od kusu. U některých aut se musí sundávat kvůli namontování část karoserie, logicky by se muselo totéž i při demontáži. Jiná věc je, pokud ti jde jen o odmontování koule. Některá tažná zařízení mají kouli sundávací a tuším podle předpisů takovou kouli dokonce musíš sundat, pokud jedeš a nic netáhneš. Je-li koule neoddělitelná od zbytku zařízení, logicky se nic nesundává.

Další odpovědi
mosoj

Odmotovat lze. Je třeba provést také patřičnou změnu v technickém průkazu.
Ono totiž platí, že co je zaznamenáno v TP tak musí na autě být a fungovat.
Obyčejně je to otázka povolení několika velkých matic a odpojení elektroinstalace. Není třeba z toho dělat vědu. Demontáž je určitě jednoduší než montáž.

tforro

Ano jde, jak píše kolega cochee. Jen ještě dodám, že téměř vždy je k tomu potřeba sundat zadní nárazník. Navíc po demontáži v něm často zbyde nezvhledná díra (záleží na provedení tažného z. > krátké které jde přes nárazník, dlouhé, které ho „obchází“).
Pokud je tažné zapsané ve VTP tak by tam musí být i při technické kontrole. Nebo na evidenci vozidel tento zápis zrušit (pravděpodobně budou chtít doklad o odborné demontáži)

cochee

kapitán: souhlasím a děkuji za upřesnění.