samicek333

Kolik povelů se může pes naučit?

Myslím tak aby je všechny chápal a uměl perfektně – je na to nějaký omezený počet nebo alespoň přibližný, aby se mu to nepletlo?
Doplňuji:
zajímám se kvůli našemu psovi – dělám s ním poslušnost na zkoušky + agility + malinko dogdancing, tak jestli ty povely může zvládnout, ale podle toho, co píšete, tak asi ano…:) Díky

Nejlepší odpověď
anonym

Nemecky ovcak je udajne schopny se naucit kolem 60ti povelu bez problemu. Ale jsou daleko chytrejsi jedinci. Napriklad tahle chytra border kolie (viz odkaz), byla shopna se naucit nazvy pres 1000 ruznych veci a prinest je panovi. Pan ji ucil kazdy den jeden novy nazev. Pry byla dokonce schopna provest tri ruzny prikazy najednou… Kdo vi, mozna je daleko vic psu, co tohle dokazou, ale nikdo je k tomu neuci.

Zdroj: http://www.da­ilymail.co.uk/sci­encetech/arti­cle-1340871/Meet-Chaser-The-incredible-border-collie-learned-names-1022-toys.html?ITO=1490

Další odpovědi
bubukaa

když bude cvičit tak hodně :)

Travis

Tolik, kolik seš si schopná zapamatovat! :)

WeeBear

O počtu by se určitě dalo spekulovat. Záleží na výchově.. Může se to pohybovat i v řádu desítek povelů. Záleží opravdu jen na šikovnosti. 😉

anonymka14

Stačejí základní: sedni,lehni,zůs­taň,ke mě (k noze)..a naše fena umí ještě popros (když chce pamlsek)

anonym

Můj pes uměl poslechnout na slovo,jenže už nevím na které!

kapka

To co píšete nebude pro Vašeho psa problém. Není toho zas tolik. Důležitá je správná intonace hlasu při povelu, stejné Vaše chování, pohyby a trvání na vždy stejném provedení cviku. Pozor na změnu intonace a Vašeho chování při trémě, která se dostaví při závodech a zkouškách. Pes může být zmatený a nemusí povelům a Vašemu chování dobře rozumět. Na to bych se zaměřila spíš, než na počítání, kolik cviků zvládne.
Také si uvědomit, že po častém opakování jednoho cviku v jednu chvíli pořád dokola přichází tzv. útlum a pes začne povely ignorovat. K tomu by nemělo dojít. U různých psů je různé, kdy se útlum dostaví. Takže bych počítala spíš, kolikrát za sebou chci po psovi jeden cvik. Neutahat ho přehnaně psychicky.