Tobbynka

Kolik lidí musí učit psa?

Zdravím, na jaře ci chceme pořídit psa, a chtěla jsem se zeptat kolik lidí by ho mělo učit? Myslím si, že jen jeden nebo i více? Mám pocit, že ho ten druhý člověk bude při výcviku vyrušovat a pes se pak nebude soustředit.

Nejlepší odpověď
anonym

Vždy jeden, ale přihlížet může kolik chce, i to patří k výcviku, pes by se měl naučit nerozptylovat se okolím.

Další odpovědi
ladaadal

Přesně tak, pes má mít jednoho pána. I když pak poslouchá základní povely od více členů rodiny, měl by za pána považovat pouze jednu osobu. Dalo by se říct, že čím víc lidí ho učí, tím míň poslouchá.

anonym

Zřejmě si budete pořizovat prvního psa. V tom případě doporučuji při výcviku odborné vedení na nějakém psím cvičišti a tam se psem může docházet celá rodina. „Rodinný“ pes se má naučit poslušnosti za každých okolností bez ohledu
na rušivé prostředí, např. právě na cvičišti. Dobře vycvičený pes by měl akceptovat a poslechnout každého dospělého člena rodiny bez ohledu na to, kdo s ním častěji chodil
na cvičák nebo s ním jednotlivý cvik cvičil. Nedá se říct, že by „mamka“ měla být úspěšnější na povel „sedni“ a „táta“ zase odborník přes aport. To by se také mohlo stát, že pes neposlechne nakonec nikoho.
Kdyby to mělo být jak popisujete ve své otázce, znamenalo by to, že pokud rodinný cvičitel bude např.nemocný nebo mimo domov, pes nebude „soustředěný“
pod vedením jiného člena rodiny?