Martin Fober

Kolik písniček se vejde na 8 GB?

Nejlepší odpověď
PepasAvalonu

No 1 písnička může mít různě, třeba od 3 do 13 mb. Víc i míň. Ale dejme takový průměr 5 mb. Je to časté a dobře se to počítá. V mobilu mám 64 GB SD kartu a mám tam cca 6 000 různých písniček (není to zaplněné – jen něco nad půlku). Nejčastěji mají moje Mp3 asi od 4 do 6 MB.
Takže pokud je průměr 5 MB, do jednoho GB se vejde asi 200 písniček. Do 8 GB asi 1 600 písniček. Taky jich může být pod 1 500, ale i nad 2 000. Záleží na skutečné průměrné velikosti písniček. Odhadem bych ale tipoval těch 1 500.

Záleží, jakou písničku si stáhneš. Jedna a táž psínička, stejně dlouhá může mít 3 MB, ale klidně i 9 MB. A to vše beru pouze Mp3. Co pak teprve klipy a různé jiné formáty…

Další odpovědi
Alesh

„Písnička“ není jednotka velikosti, kterou by šlo přepočítat na GB. 🙂
Pokud bych bral, že použiješ formát FLAC, tak to bude něco kolem 1000 minut, pokud MP3 v bitrate 128 kbps, tak to bude někde kolem 7000, možná až 10000 minut. Pokud bereš, že písnička má tak 3,5 min. Tak bys tak měl nacpat 300 – 3000 písniček. Ale ber to velmi orientačně.

Arne1

Málo údajů. Není uvedeno jako dlouhé písničky a v jaké kvalitě. A zda jde o komprimovaná data (mp3 nebo wma) nebo přímá kopie z CD.
Pokud uvažujeme mp3, tak podle kvality komprese může mít jedna skladba 500 kB až 5 MB (přiblžně). Dělit snad umíš…

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.