miladaB

Kolik můžu sníst čokolády ?

Kolik můžu sníst denně čokolády, když nedělám žádný sport a čokoláda mi chutná? Ptám se protože nechci být tlustá.
Děkuji.

Nejlepší odpověď
kenyrts

Čokoláda nepatří mezi úplně nezdravé potraviny, ale má vysoký obsah tuku a cukru. Pro některé z nás vhodná není, například pro diabetiky, lidi s nadváhou nebo vysokou hladinou cholesterolu v krvi.

Kolik může konzumovat čokolády zdravý člověk?

Problém je v tom, že 100 gramů čokolády představuje asi 500 kilokalorií, to je téměř čtvrtina denní dávky normálního energetického příjmu.

A jaké klady tedy čokoláda má?

Obsahuje flavonoidy, prokyanidiny, které příznivě působí na stěny cév, také jako antioxidant, údajně jsou prospěšné pro krevní destičky.

Je lepší mléčná nebo hořká čokoláda?

V té hořké je více kakaa, asi kolem 70 procent. V mléčné zase cukru, tuku a sušeného mléka. Pro zahnání únavy by měla více přispět čokoláda hořká.

Jde dohromady čokoláda a děti?
Není potřeba se jí vyhýbat, ale nesmí nahrazovat normální stravu. Jako pamlsek ano, místo oběda ne. Někdy se říká, že sladkosti mohou zvýšit nervozitu, nesoustředěnost, agresivitu a mají vliv na kažení zubů.

Další odpovědi
panenka

po jedné čokoládce si myslím že nepřibereš jen jí nesmíš konzumovat moc ale s mírou

StreeHonzák

mno tak půlku z malé čokolády jako například milka maximálne celou můžeš za den max. 2 ale to bys musela mít sport

Nuk nuk

Velice záleží nejen na fyzické, ale i na psychické námaze i na tom, co jste zrovna ten den jedla.
Pokud jsou hlavní jídla hodně kalorická, čokoládu bych omezila na minimum, dáte-li si ale třeba zeleninový salát, klidně si dopřejte i čokoládu.
Důležité jsou dvě věci, po samotné čokoládě v umírněném množství se netloustne (záleží ale i na obsahu tuků a cukru v té které tabulce) a pak to chce důslednost – když si určíte, že smíte 1 štráfek po obědě, pak to musíte dodržet.

Doporučuji ale text, tkerý sem vložil kenyrts, myslím, že je to velice přehledné.

Michal

Pokud jste naprosto zdravá, můžete sníst čokolády asi polovinu běžného rozměru čokolády,ale pozor na návyk!!!
Ačkoliv to zní divně,čokoláda je vysoce návyková. Já osobně bych si vždy jen zobnul a to ne každý den.Všeho s mírou.

Excal

Pokud nema clovek zdravotni problemy, tak muze snist cokolady kolik chce. At si krici kdo chce co chce, ja se o tom presvedcil sam. Pul roku jsem jedl z vetsi casti jen cokoladu a ovoce se zeleninou a „stalo“ mne to 29 kg zive vahy – smerem dolu 🙂 Uznavam, ze je cokolada HOOODNE navykova, nemit alespon tabulku denne, tak se mi tresou ruce 🙂