Avatar uživatele
zaneta09

kolik mléčných dávek u batolat

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,kolik by mělo mít 12 měsíční batole denně mléčných dávek? Děkuji Žaneta.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4303 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Džanička

Já jsem dětem dávala mléko po roce života ve formě kakaa,pudinku,domácí termix,také do bramborové kaše,někdy do polévek apod.Ono jim to stačí,ale pokud nevíte,zeptejte se dětské lékařky.Také podle toho zda a jak dítě prospívá nebo ne.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kenyrts

Mezi 1.- 2. rokem věku je MM již jen doplňkem výživy, poskytuje část mléčné dávky (většinou třetinu až polovinu, zbytek by měly tvořit jiné mléčné výrobky – sýry, jogurty, mléčné kaše, zakysané výrobky aj.). Stále velmi důležitou funkci ovšem MM hraje v posilování imunitního systému dítěte, když MM obsahuje obranné látky „šité“ přímo na míru konkrétnímu dítěti. I když dítě není kojeno často, ale již jen třeba 1-2x denně (což je dostatečný počet po roce věku), tak MM těchto obranných látek obsahuje dostatek, jsou v dávce mléka více koncentrovány, složení mléka se přizpůsobí potřebám dítěte a frekvenci jeho kojení a vše potřebné tedy dítě získá i v jediné dávce

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nuk nuk

Dávky mléčných pokrmů by měly být u dětí do 3 let nejméně 3 denně.
Pokud stále kojíte, záleží na tom, kolikrát denně a kolik dítko MM vypije. Každé vydatné kojení pak samozřejmě považujte za mléčnou dávku.
Pokud už nekojíte, pak je třeba ty 3 dávky dodržovat Pouze se dnes nedoporučuje samostatné kravské mléko, je třeba mléko dodávat v podobě jogurtu, tvarohu, kaší, ale od ukončeného 12. měsíce může být i součástí hotového pokrmu - třeba omáčky apod.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

ted jsem se vám dívala do své knížky o batolatech,je tam psané 3 až 5 krát denně včetně svého jídla -to jako sunar nebo mléko od vás

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jajape

já mám roční dítko a davám sunar jen před spaním a to 300ml, pak dávám lipánky, kakao, bramborovou kaši a vše co obsahuje mléko.k tomu samozřejmě také polévky a masozeleninové jídlo.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek