tomas1541

Kolik může student odpracovat hodin?

Chodím na brigádu a denně tam jsem 8 hodin, takže za pět pracovních dní tam jsem 40 hodin. Chci se zeptat, kolik může student 16 let pracovat denně a za měsíc.

Odpovědi
ivzez

Denně tam jste 8 hodin, z toho odpracujete 7,5 hodiny.
Půl hodiny je přestávka na oběd, kterou zaměstnavatel
musí poskytnout všem zaměstnancům.

Přestávka se nezapočítává do pracovní ani odpracované doby.

Pracovní dobu stanoví zákoník práce týdně, nikoliv měsíčně.
Odpracovat můžete max. 40 hodin týdně.

autacek

Délka pracovní doby zaměstnanců

  1. pracujících v podzemí při těžbě uhlí, rud a nerudných surovin, v důlní výstavbě a na báňských pracovištích geologického průzkumu činí nejvýše 37,5 hodiny týdně,
  2. s třísměnným a nepřetržitým pracovním režimem činí nejvýše 37,5 hodiny týdně,
  3. s dvousměnným pracovním režimem činí nejvýše 38,75 hodiny týdně,
  4. mladších 16 let činí nejvýše 30 hodin týdně s tím, že pracovní doba v jednotlivých dnech nesmí přesáhnout šest hodin.