Dlostev

Kolik můžu jako brigádník odpracovat?

Dobrý den,
jsem prvním dnem na brigádě v HM Tesco a bylo mi řečeno že mohu měsíčně odpracovat jen zkrácený úvazek 88 hodin. Směny mám rozložené na 4h denně (bez víkendů) a ve finále se mi nevyplatí ani dojíždění. Doufal jsem v 8hodinové směny. Je možné to nějakým způsobem obejít, nebo je nutný poměr na HP? Děkuji

Odpovědi
Drap

Brigáda neni žádný oficiální pracovní poměr. Většinou se tito lidé zaměstnávají na dohodu. Pokud ti je více než 18 let, tak můžeš pracovat déle. Každá organizace to má však jinak nastavené. Třeba lidi na výpomoc zaměstnávají pouze na 4 hodiny. To bylo všechno třeba vyjasnit před podpisem smlouvy. Teď se musíš řídit tím co jsi podepsal a co ti firma umožní, nebo odejít.