zjentek

Kolik miliard lidí uživí bez potíží Země?

Už to někdo spočítal? Jsme už „přes čáru“? Sice díky médií a cestování vidím na planetě hlad, ale pokud veškeré bohatství planety by bylo rozdáno spravedlivě každému rovným dílem, máme ještě stále rezervy na to, aby nás dva miliony dýdně přibývaly? Kdy rezervy vyprší a co pak podnikneme? (Zabíjet je zlé, rodit je božské, hranice délky života se navíc rychle prodlužuje- konzum s sebou nese komfort čistoty a tak čistíme a čistíme vše, co nás přímo ohrožuje na životech.)

Nejlepší odpověď
Malvína

Starší článek, ale hodně napoví…

Zdroj: https://liberec­ky.denik.cz/z-regionu/jak-dlouho-nas-zeme-uzivi-20131114-1iw6.html

Další odpovědi
Mepko

100 milionů

Ametyst

Na spravedlnost zapomeň. V naší éře globalizace se prostě drancuje.

mosoj

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-drive-omezi-zivotni-uroven-na-zemi-prelidneni-nebo-zmena-klimatu

Rokio

Myslím si, že ideální počet obyvatel na planetě zemi je jedna miliarda.

Edison

Malvíno, promiň, ale ten článek je nesmyslný. Nedá se totiž říct, že by se zastavil přísun potravin. Zemědělství funguje a fungovat bude. Zde je tedy otázkou jak moc, to je jedna věc a drujá, jak bude fungovat distribuce, tedy doprava. Ta je závislá na energii. Řekněmež, že nebude elektrika, nebo jen lokálně, což prakticky extrémě omezí možnosti pro uchovávání potravin, ale ne, že zcela zastaví. Další otázkou je, kolik lidí z měst bude schopno se o sebe postarat. A další a další souvislosti. Z tohoto pohledu je ten článech extrémě zavádějící, až nesmyslný.

Edison

Mepko, co to plácáš?? Jen číňanů je miliarda… Obyvatel Země je přes deset miliard. A pořád to jde…

mosoj

Hlásáš nesmysly. Lidí na Zemi je cca 7 miliard.

Edison

Což nic nemění na tom, že hláška o 100 mil je nesmyslná. Stejně, jako ten bláboloidní článek.

Dochy

Otázka byla co země uživí bez potíží. S těmi 7 miliardami jsou očividně stále problémy a přesto se množíme… 😉 Při těch 100 milionech by se Zemi určitě ulevilo. To ještě neznamená že se nabízím jako dobrovolník…