Rokio

Kolik lidí v ČR umí alespoň tři cizí jazyky?

Poznámka: Za zvládnutí cizího jazyka se považuje, pokud daný jedinec umí minimálně základy daného cizího jazyka.

Nejlepší odpověď
Drap

Nelze zjistit. Nevedou se o tom evidence.Bylo by možno udělat jen nějaké odhady.

Další odpovědi
Agneta

Odhaduji, že asi max. 5%:D

lexx

no koukněte: ruština byla povinná, slovensky se naučil na vojně, polsky obchodováním, anglicky na gymplu a německy na VŠ, what´s the problem ?

Šidlo

odpoved za asi celý východný blok: málo.....dosť málo

minimálne v bývalom česko-slovensku:

  • sú ľudia leniví sa hocičo učiť po škole
  • cestovanie je slabé.....do chorvátska ,,kde rozumieme" a späť
  • kto robí v zahraničnej firme…stačí predsa jazyk firmy, né?
  • sú ľudia xenofóbni a nerešpektujú druhé kultúry.....načo by teda túžili vedieť viac jazykov?
  • mnohí majú traumu z blbých ruštinárov a nesnažia sa toho zbaviť

takže multilingvistov, nedajbože polyglotov je málo

k vašim trom jazykom odporúčam ešte jeden exotický jazyk.....japon­štinu? máte talent, to dáte......

gecco

Jirka, Vašek, Franta…

Livka

Co se mládeže týče, tak asi většina, nebo ne? Každý máme dva cizí jazyky povinné (tři spolu s češtinou), pokud vím. Dost mých spolužáků je z Vietnamu, takže další jazyk… Co se dospělých týče, tam to bude horší.

Agneta

Livka >>> tři cizí jazyky – nejsou to samé jako dva s češtinou:DDD