Avatar uživatele
Pokročilý

Proč se Španělé nechtějí bavit jinak než španělsky?

Přes sociální sítě si velmi často píšu se Španěly (mnohem častěji než s příslušníky ostatních národů, zřejmě je tento způsob poznávání nových lidí ve Španělsku velmi populární..). Španělsky jsem se ale nikdy neučila a kromě těch nejzákladnějších základů přes chaty neumím vůbec nic. Když se tedy seznámím s někým, s kým si skutečně mám o čem povídat, pomalu mi přestává stačit používání překladačů, a tak se zeptám, jestli umí např. anglicky, francouzsky.. vyjmenuju alespoň 5 nebo 6 jazyků, které by mi vyhovovaly více. Už mi ale přijde opravdu divné, že z nějakých pětatřiceti Španělů jen jeden prohlásil, že umí trochu francouzsky.
Ptám se tedy: je to v celkové povaze Španělů, tedy že odmítají upustit od své mateřštiny, nebo jsou natolik jazykově nevzdělaní, že žádný z běžných cizích jazyků neznají?

Odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Jak jistě víte, španělština patří mezi světové jazyky, a některé oblasti USA jako např Texas, Nové Mexiko, byly původně součástí Mexika, Mnozí zpěváci zpívající ve španělštině odmítají přezpívat písně v angličtině, je v tom určitá historická nesnášenlivost. S jazyky je to ve Španělsku horší, nemají takovou výuku jako my, a mají horší přístup k těm jazykům. Kromě toho , že se považují za velmoc , jsou v tomto dost pohodlní..Jazyky tam snad ovládají nějací průvodci v cestovní kanceláři. Jinak je to bída. Naši studenti jsou mnohem lepší ve studiu jazyků a to i když studují přímo ve Španělsku, takže se naučte španělsky, je to lehký jazyk a získáte spoustu přátel, se kterými můžete mluvit na Skypu.


Avatar uživatele
Zlatý

cha cha.

juhoeurópska klasika.

skúste v taliansku zájsť do banky a dohovoriť sa netaliansky - smola. proste si ctia svoj jazyk. a ty, cudzinče, pokiaľ niečo chceš, uč sa.

nie ako u nás - kam sa podeli krámky, obchoďáky, plavárne, kinosály, holičstvá, ... - máme markety, [mega, super, hyper], aquacentrá, movie city, wellness ...


Avatar uživatele
Zlatý

Snad je to dáno tím,že Španělsko bylo v minulosti námořní a imperiální velmoc.Podobný jev můžeme sledovat i u Francouzů.


Avatar uživatele
Bronzový

Španělů jsem moc nepoznal, asi by se dali spočítat na prstech jedné ruky, a Španělsko mě neláká, pooprvé a naposledy jsem tam byl asi před dvaceti lety, takže jako malé dítě. Ale všichni ti Španělé mluvili anglicky. Pravda ale je, že to byli cestovatelé (bez cestovky). A jedna Španělka mluvila německy a francouzsky uměla jiné věci :D

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3512
Zlatý Drap 1934
Zlatý led 1508
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1150
Zlatý quentos 1149
Zlatý mosoj 816
Zlatý vagra 799
Zlatý gecco 776
Zlatý iceT 662

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.