KatkatkaW

Proč se Španělé nechtějí bavit jinak než španělsky?

Přes sociální sítě si velmi často píšu se Španěly (mnohem častěji než s příslušníky ostatních národů, zřejmě je tento způsob poznávání nových lidí ve Španělsku velmi populární..). Španělsky jsem se ale nikdy neučila a kromě těch nejzákladnějších základů přes chaty neumím vůbec nic. Když se tedy seznámím s někým, s kým si skutečně mám o čem povídat, pomalu mi přestává stačit používání překladačů, a tak se zeptám, jestli umí např. anglicky, francouzsky.. vyjmenuju alespoň 5 nebo 6 jazyků, které by mi vyhovovaly více. Už mi ale přijde opravdu divné, že z nějakých pětatřiceti Španělů jen jeden prohlásil, že umí trochu francouzsky.
Ptám se tedy: je to v celkové povaze Španělů, tedy že odmítají upustit od své mateřštiny, nebo jsou natolik jazykově nevzdělaní, že žádný z běžných cizích jazyků neznají?

Odpovědi
Kelt

Jak jistě víte, španělština patří mezi světové jazyky, a některé oblasti USA jako např Texas, Nové Mexiko, byly původně součástí Mexika, Mnozí zpěváci zpívající ve španělštině odmítají přezpívat písně v angličtině, je v tom určitá historická nesnášenlivost. S jazyky je to ve Španělsku horší, nemají takovou výuku jako my, a mají horší přístup k těm jazykům. Kromě toho , že se považují za velmoc , jsou v tomto dost pohodlní..Jazyky tam snad ovládají nějací průvodci v cestovní kanceláři. Jinak je to bída. Naši studenti jsou mnohem lepší ve studiu jazyků a to i když studují přímo ve Španělsku, takže se naučte španělsky, je to lehký jazyk a získáte spoustu přátel, se kterými můžete mluvit na Skypu.

arygnoc

cha cha.

juhoeurópska klasika.

skúste v taliansku zájsť do banky a dohovoriť sa netaliansky – smola. proste si ctia svoj jazyk. a ty, cudzinče, pokiaľ niečo chceš, uč sa.

nie ako u nás – kam sa podeli krámky, obchoďáky, plavárne, kinosály, holičstvá, … – máme markety, [mega, super, hyper], aquacentrá, movie city, wellness …

ten který je

Snad je to dáno tím,že Španělsko bylo v minulosti námořní a imperiální velmoc.Podobný jev můžeme sledovat i u Francouzů.

Hamon

Španělů jsem moc nepoznal, asi by se dali spočítat na prstech jedné ruky, a Španělsko mě neláká, pooprvé a naposledy jsem tam byl asi před dvaceti lety, takže jako malé dítě. Ale všichni ti Španělé mluvili anglicky. Pravda ale je, že to byli cestovatelé (bez cestovky). A jedna Španělka mluvila německy a francouzsky uměla jiné věci :D