ttt698

Proč Ukrajinci chtějí do EU?

Nejlepší odpověď
suaeda

Ukrajinci mají s Ruskem velice špatné zkušenosti ještě z dob Stalina. Není žádným tajemstvím když Hitler napadl za II. světové Ukrajinu, tak nacisti byli zpočátku vítáni jako osvoboditelé.
Nejhorší je, že na Ukrajině žijí jak Ukrajinci tak Rusové. Stalin za své vlády přestěhoval hodně národností a to nyní dělá velké problémy.
Nenávist Ukrajinců vůči Rusům je větší než u nás, a proto pravděpodobně chtějí do EU. Vymanit se z područí Ruska.

Další odpovědi
pusinka50

Pro stejné důvody, proč jsme tam vstoupili my…tedy vědí o tom prd, ale myslí si, že se budou mít líp, než na ně dopadne krutá realita poslouchat jiného „pána“, což stojí republiku mnohem více peněz, než bez vstupu do EU

mosoj

Velice moudré rozhodnutí ukrajinské vlády nedovedou vůbec posoudit tak jako jsme to nedovedli posoudit my v roce 2003.
kdyby Ukrajina vstoupila do EÚ okamžitě na tom bude hůř než Řecko a zbankrotuje.
Navíc to zatím Rusko nedovolí.

http://www.par­lamentnilisty­.cz/parlament/po­litici-volicum/Fiala-Ukrajinci-jen-poukazali-na-to-kde-jsme-se-ocitli-295287

dudu

Pusinka50 uvádí poněkud zavádějící fakta:

  • např. za první pololetí letošního roku získala ČR z rozpočtu EU 40,2 mld. Kč (tj. 1,56 mld. €) a odvedla do něj 25,2 mld. Kč (tj. 981,1 mil. €). Z toho vyplývá, že jsme v prvním půlroce 2013 získali o téměř 15 mld. Kč více (tj. cca o 582,4 mil. €), než jsme do evropského rozpočtu odvedli. Obdobný byl vývoj také v předchozích létech.

Tragedie však nastala, když usměrňování peněžních toků a přerozdělování podpor i dotací zdiskreditovalo nadměrné množství našich politiků i státních zaměstnanců. EU k nám takto nechtěně vnesla „pořádky“ jejichž důsledkem je, že augiášův chlév byl proti současné situaci ve státě přeuklízeným stavením.
Připustili jsme to všichni ignorací základů morálky a etiky jakož i všeobecnou benevolení ke lhářům a zlodějům.
Bruselu z tohoto hlediska nelze skoro nic vyčítat.
Podstatu přiklonění se Ukrajinců k Evropě pak výstižně popisuje kolega suaeda.

badisko

Proc asi …:D otevreni hranic tedy vice pracovnich prilezitosti …
Doplňuji:
mojitek …kdyby je tam pustily urcite si najdou lepsi misto nez je CR ......
i tak je jich v CR habakuk … nebot stare porekadlo zni.. Kdo jinemu jamu kopa je UKRAJINEC !!!!

mojitek

doufám že je tam ještě nepustěj…
Doplňuji:
badisko : to je sice pravda,ale odevšad by je taky ale brzo hnali,protože ne všude jsou tak tolerantní jak u nás – v tomhle Kocourkově

knedlik123

obycejny lidi nemuzou vedet, ze EU uz takove kandidaty jako Bulharsko a Rumunsko ani za nic nechce, a na vic se EU bude pomalu zase rozpadat, je to jen otazka casu, prvni krok prijde uz za 3 az 4 roky

Andre5000

Protože jsou naivní, jako někteří u nás. Také se jim bude hodit volný pohyb osob po všech státech EU, aby se jejich mafie mohly snadněji přemísťovat.

Pohodar87

Protože jsou blázni

ladaadal

Je to jako s malým děckem. Taky se těší ze školky do školy, než přijde na to, jaké to tam je. My se tenkrát taky těšili, než jsme zjistili, že to je stokrát horší než za RVHP.

Reezo

To ještě můžou přibrat rumusko a indii a můžem si jít hrát na písek.

badisko

Hele Pusink50 … ja jsem sance otevrenych hranic vyuzil ziji mimo CR … a nemam se nejhur … ono nadavat umi kazdej… ale ne kazdej umi v necem najit prilezitost …

pusinka50

Badisko. No víš, ono najít šanci začít pracovat a být úspěšný v zahraničí, na to mohou myslet pouze mladí lidé, bezdětní a bez partnera. Ve středním a vyšším věku je to dost obtížné a neřešitelné, máš už vlastní děti a chceš s nimi v blízkosti zůstat, abys odchoval vnoučata a byl ještě potřebný. Takže: nech si svůj názor o EU. Informace o naší republice a o tom, v jakém je srabu, máš ze zahraničí očividně dost zkreslené, no a já si nechám svůj názor a to ten, že vstup do EU byla velká chyba pro nás, obyčejné lidi v ČR. Ovšem, jestli mi ten můj názor vůbec dovolíš zde napsat

badisko

nene ..pusinka50 mas to pomotane ty …znam lidi jak rikas ve strednim veku kteri odcestovali za kopecky i s rodinou …pracuji a drzi se … vim jake to bylo v cr a vim jake je to zde tak klid …:D

pusinka50

ach jo, badisko, ale ti lidé, co odcestovali i s rodinou do zahraničí, museli aspoň umět dobře cizí jazyk, ovládat perfektně nějaké řemeslo, aby se rychle uplatnili nebo mít hodně ušetřených peněz do těžkých začátků, aby si zajistili bydlení a měli co jíst, a velkou dávku odvahy. Ne každý toto dokáže, aby se skutečně domluvila celá rodina a opustila své jisté domovy a zaměstnání. Možná znáš pár takových lidí, ale to je jen malinkatý vzorek z aktivních pracujících v ČR. Už se o tom nebudeme bavit, ano, máme odlišný názor, ale máme na něj právo:-)