jirkajirka

Kolik G paměťové karty do Nokia Asha 300

Doplňuji:
Právě na jednom manualu k Nokii je 8GB a na letácích je 32GB Abych nekoupil kartu 32GB a ona nefungovala. Jsou to nemalé peníze za ni.

Nejlepší odpověď
Bedy

Telefon podporuje microSD a microSDHC paměťové karty až do kapacity 8GB.
Doplňuji:
Ashu 300 teď u sebe nemám, budeme věřit Nokii. Tak 32GB.
Mám zkušeností, že řada mobilů Asha a jim podobným právě paměťovky větší jak 8GB kolikrát nebere – asi záleží na třídě tý paměťovky nebo je to individuální model od modelu. Schválně jsem koukal na specifikace na Heuréku, tam píšou 8GB.

Asi takhle – Bezpečná volba 8GB, teoretická až 32GB.

Další odpovědi
anonym

Někteří prodejci uvádí do 8GB a jiní do 32 GB [slot na microSDHC karty (až 32 GB)]. Stránky výrobce uvádí 32 GB http://www.no­kia.com/cz-cs/produkty/te­lefony/300/techn­icke-udaje/, toho bych se držel.

Bedy

Bohužel už nemohu doplnit odpověď – zeptám se jinak – využijete 32GB? Já si myslím, že v takovém telefonu jako je Nokia Asha 300 tak velkou paměťovku naplno nevyužijete.

A jak píšu ze zkušensotí – u některých takových mobilů mám zkušenost, že paměťovku větší jak 8 GB nevezmou, neumí ji adresovat.

Eventuálně by se ta 32GB paměťovka dala reklamovat s tím, že v letáku bylo 32GB, ale že to mobil nebere. Pokud máte možnost si od někoho tak velkou paměťovku půjčit, byť třeba „jen“ 16GB, tak ji zkuste a uvidíte.