cappuccino

Kolik °C je nyni v Poslanecke snemovne?

Podle vladniho narizeni se kvuli usporam snizuje teplota na pracovistich. Myslite, ze si i polanci ted pribali teply svetr nebo deku?
A kdo jim to tam bude chodit kontrolovat?

Nejlepší odpověď
zjentek

Se současnou cenou alkoholu ve zdejší kantýně přežije osádka sněmovny i dosti tuhý mrazy, neboj o ně nic 🤷‍♂️ …vše samozřejmě na úkor pracovitého občana s nudlí u nosu.

Další odpovědi
plebs

Jeden poslanec vyzařuje teplo 100W pokud je žhavý a aktivní tak až 200W k tomu značkový vlněný svetr Markéta a nemusí vůbec topit.

Filip84

Ještě pořád platí vyhláška, kterou se stanoví pravidla pro vytápění a dodávku teplé vody, měrné ukazatele spotřeby tepelné energie pro vytápění a pro přípravu teplé vody a požadavky na vybavení vnitřních tepelných zařízení budov přístroji regulujícími dodávku tepelné energie konečným spotřebitelům, a to ve znění novelisovaném vyhláškou č. 237/2014 Sb., tj. ve znění účinném od 7. listopadu 2014.

Výpočtové vnitřní teploty jsou v příloze 1 k ní, no a zasedací místnost PS je administrativní budova – zasedací síň, tedy má v ní být 20°C a 50% vlhkost vzduchu.

Zdroj: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2007-194/zneni-20141107

ivo xxx

Ceny v kantýně už mají dávno zastropované ,teď čekám až vznikne komise která bude hlídat tamní teplotu…

led

Za teplotu v Poslaneckej snemovni a spotrebu energií zodpovedá Správa budov.
Možno pri humornej prognóze, ak teplota pracoviska klesne pod stanovený limit, poslanci vyfasujú pracovné oblečenie do zimy. a kedže je to "pracovné a ochranné " dostanú to rovnako ako aj iné pracovné a ochranné pomôcky bezplatne z fondu Poslaneckej snemovne.
To bude krásny pohľad:
pod kvapľami ľadovcov sedia vo vatovaných montérkach poslanci a hlasujú za úsporné opatrenia v energiách. Ľudia, predsa nechcite aby zástupci ľudu premrzli kvôli úsporám energií!