Avatar uživatele
Registrovaný

Kolega, jak na něj? Podrobnosti v doplnění otázky.

Ahoj všem. Před 14 dny jsem nastoupila do nového zaměstnání, kde už jsem dříve pracovala a byla spokojená.
Líbí se mi mladší nový kolega po vysoké, který také nastoupil se mnou.
Během přípravného týdne ve škole jsme spolu strávili několik hodin uklízením dvora, šli jsme spolu zařídit obědy, povídali jsme si..
Minulý týden jsme spolu zašli společně na oběd. Potkali jsme se na chodbě, tak se mě zeptal, jestli nepůjdu s ním. - asi sháněl doprovod. Těšila jsem se, že budeme sami a bohužel za námi šla kolegyně, který si sedla s k našemu stolu.

Bavíme se o pracovních věcech, ale také jsme si povídali o běžných záležitostech. Minule jsme si na chodbě koukali celkem dlouho do očí a ani jeden jsme neuhnul nebo když se vidíme, tak se na sebe koukneme a usmějeme či uculujeme se. S ostatními kolegy na sebe takto nekoukáme..

Minulý týden v pátek jsem s ním šla na jednu společnou hodinu. Na chodbě jsem se ho letmo dotkla, když tam nikdo nebyl.. Vím, že to není profesionální, ale využila jsem příležitost, když jsem mu ukazovala směr- on to tam jako nový nezná.. pak když mi řekl Andrejko bez s dětmi tam a tam, dojdu pro klíč.. vím, že to vůbec nic neznamená, ale moc mě to potěšilo, že mi neřekl Andreo.. jako některé kolegyně a všichni chlapi kolegové.

Dnes jsme spolu povídali celou přestávku na chodbe, kde zrovna nikdo nebyl a stáli jsme celkem blízko u sebe. Bavili jsme se o víkendu a pak říkal, že by snad měli mít koncem tohoto týdne nějaké vystoupení s kapelou na náměstí.. Říkala jsem mu, že bych si je ráda přišla poslechnout.. Říkal, že ať určitě prijdu, ale ještě neví kdy to bude a jestli vůbec.. tak by mi dal vědět.

Ve sborovně si ho raději moc nevšímám, aby mě třeba někdo neprokoukl. Nestojím o nějaké pomluvy, když nevím, jak na tom vůbec jsem a zda to má nějakou šanci.

Ráda bych se s ním kamarádila i mimo práci. Kdybych alespoň věděla, jestli je sám nebo ne.. nebo hlavně jestli by stál o něco víc.. třeba i jen jako kamarád s výhodami. Moje skoro švagrová bydlí vedle v baráku a s žádnou holkou ho prý neviděla a jinak neví.. na facebooku také nic nemá.. Bydlí ještě s rodiči, ale rád by si našel podnájem.

Jak mu mám naznačit, že se mi líbí a přitom se neztrapnit? Třeba si myslí, že ho beru jen jako kolegu (kamaráda) na pokec nebo nejsem jeho typ či je zadaný nebo si nechce nic začínat se starší a vyšší kolegyní:D. Na facebooku se máme v přátelích, ale nepíše mi:) Jen jednou jsme si psali o pracovních věcech.

Dnes jsem se jen zdravili.. není čas.. lítám z jedné budovy do dr

---
Kolega, jak na něj?

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Nech tomu volný průběh, iniciativa je na něm a máš dobře našlápnuto. Snad nejsi (nymfo)manka se zatížením na fousaté loupežníky? Pak se nedopustíš ani platonické nevěry :-))

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Odpovědi lidí s více zkušenostmi, kteří Vám
napsali „co je v domě, není pro mě“, Vám nestačily?
Čekáte, že tu dostanete jiné odpovědi?

Snad od mladších uživatelů.

Já Vám připomenu, že pokud Vám to nevyjde, budete ho denně potkávat až do konce školního roku. Ledaže byste neprofesionálně utekla.
_______

Doplňuji:
A pokud Vám to vyjde, budete pro zábavu celé škole → uklízečkami
a kuchařkami počínaje přes kolegy a vedení k žákům/žačkám.


Avatar uživatele
Zlatý

Nech tomu ještě čas


Avatar uživatele
Bronzový

Pozvi ho na kafe.
Ani se mi nechtělo ten tvůj román dočítat.


Avatar uživatele
Stříbrný

Nelze podávat jednoznačný návod. Každá situace je vyjímečná, zvláštní a možná se na to díváte jinak vy a jinak kolega. Kolikrát jsem zažil situaci, že jsme si s nějakou ženou pohlédli do očí a snad oba měli touhu po bližším poznání, ale realita skončila hned po rozchodu. Na druhé straně jsem častokrát přehlédl signály od vlastní ženy.
Co poradit? Co vlastně chcete? Známost, přítele, milence nebo partnera na celý život? Jednejte přirozeně, žádné násilí, nesnažte se nic urychlit, takže častější potkávání než je obvyklé by asi mohlo možná pomoci ve vyvíjení situace, možná k opaku. Píšete o nějakém koncertu. Tak na něj běžte, sledujte ho, a když tam ten kolega asi hraje a koncert bude mít úspěch, tak se snažte být poblíž něho. Nebude svázán povinnostmi ve škole, bude po snad úspěšném koncertu, to by měl být v lepší náladě a třeba se nějak projeví. Možná vaši přítomnost uvítá. A pokud tam nebude jiná sokyně, záleží na Vás, jak se věci vyvinou.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Registrovaný

rumcajsmanka

kdyby se takhle ve vašem životě chovala nějaká holka jak by jste si její chování vysvětlili.. mysleli by jste si, že vás balí nebo se chce jen pracovně povídat?

Avatar uživatele
Zlatý

ivzez

Mužům nikdy nic nenaznačujte, mluvte s nimi přímo.

PS: Čekala bych, že asistentka umí česky.

 

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 1319
Zlatý marci1 979
Zlatý ivzez 703
Zlatý quentos 696
Zlatý iceT 652
Zlatý annas 643
Zlatý hanulka11 535
Zlatý led 509
Zlatý zjentek 492
Zlatý panenka 488

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.