Kazatel

Klesá IQ s věkem? A pokud ano, jakou průměrnou rychlostí?

Nejlepší odpověď
Filip84

S věkem klesá úroveň kognitivních funkcí, zhoršuje se krátkodobá paměť, dochází k úbytku šedé kůry mozkové.

Oproti dřívějším představám je i mozek schopen regenerace, tedy ani poškození šedé kůry mozkové není absolutně nevratné, avšak regenerace není nikdy úplná, jen částečná.

Krom věku mají na tento proces vliv i jiné faktory, jako je dědičná disposice, pití alkoholu, lenost, a další, a další. Celkový stav může, tedy, velmi ovlivnit sám jedinec, ať už v dobrém, nebo naopak.

Jestli to má vliv na inteligenční kvocient nevím, protože inteligenční kvocient není objektivně, materiálně, ustanovitelný, vždy musíme brát v potaz momentální rozpoložení jedince, schopnost (a ochotu) koncentrace, ale i to, že test tvořil člověk, takže není dokonalý.

Píle, logické myšlení, ale i třeba hraní akčních her, v přiměřené míře, strategických her, zejména těch, které směřují k dlouhodobému plánu a taktice, má na celkovou úroveň jedince mnohem větší vliv, než samotná úroveň inteligenčního kvocientu.

Další odpovědi
zjentek

Nejlepší je, když nemá co klesat. Je to můj případ, necítím žádné rychlosti 😛

paul1

Zdá se mi, že ne, ale klesají jiné záležitosti, pomalu, ale jistě 😁.

Roman71

No upřímně, ono je to klesání IQ s přibývajícím věkem hodně individuální :D
..a navíc, kde nic nestouplo, tam nemá co klesnout 😉

Gus_Fring

U prokremelských trollů bohužel nemůže IQ upadat vůbec. Je na nule…

Filip84

paul: U Tebe bych ten věk nepoznal. Jako že ti bylo už X krát dvacet, to jo, ale že už Ti, arciť hodně pomalu, táhne na 5×20: vůbec! 🙂