Sarrow

Klasická hudba

Pro někoho je bezvýznamná a zbytečná, jinému zase dává smysl života…

Bojím se, že se vytratí klasická hudba, že hudba přestane být poselstvím citů, vášně a dobré nálady, že se z ní v budoucnu vytratí veškeré umění…

Být komponistou a celý život žít pouze pro klasickou hudbu, která se již v dnešní době nesetkává s přílišným porozuměním a to nejen u mladších generací…

Ptám se tedy: Je fér, chtít od života „tak málo“?

Nejlepší odpověď
anonym

Sarrow, na co se vlastně ptáš? Pokud na to, jestli mladé generaci stačí jenom populární hudba, pak většinou ano. Na poslech vážné hudny musí většina posluchačů dozrát a naučit se jí rozumět.
Pokud se chceš zeptat, zda sdílí i jiní lidé Tvůj strach, že važná hudba se nám ze života vytratí, tak ani omylem. Nebojím se toho. Kolem sebe mám dost lidí, kteří vážnou hudbu poslouchají, chodí na koncerty, na balet, do opery. Pětiletá vnučka se mnou poslouchala Vltavu a nakonec se ptala, co je to za moc hezkou hudbu a proč se nezpívá jako písnička, že je to škoda.
Třeba jenom z té generace, o niž Ty se obáváš, nemají všichni „trhlou“ babičku, která má ráda opery, symfonie a ráda si také pustí Gotta, Kabáty, ale taky Verdiho nebo Dvořáka.