independent

Když zemře zaměstnanec, jak dlouho mu budou psát neomluveno?

Nejlepší odpověď
Kepler

Tak dlouho, dokud se nedozví o jeho smrti.

Další odpovědi
led

Než sa napíše zamestnancovi „neomluvené“, čaká sa nevyhnutný zákonný čas na nahlásenie práceneschopnosti (PN), prípadne iného dôvodu neprítomnosti. teda aj v prípade úmrtia zamestnanca.
„PN sa začína dňom, keď ju lekár zistil, prípadne nasledujúcim dňom, ak zamestnanec už smenu odpracoval.“ http://www.epi­.sk/odborny-clanok/Aplikacia-zakona-o-socialnom-poisteni.htm http://www.epi­.sk/odborny-clanok/Podmienky-naroku-na-nemocenske-davky-zamestnancov-pracujucich-v-pracovnopravnom-vztahu.htm

dodatok: ivzez, vychádzam síce zo slovenskej legislatívy, ale neverím že by sa od časkej tak výrazne líšila.

ivzez

Do doby, než se zaměstnavatel o úmrtí dozví. Potom se absence
smažou (zruší), protože pracovní poměr skončil smrtí zaměstnance.

_____________

K odpovědi Led:
DPN nezačíná dnem, kdy ji lékař zjistil, ale dnem, který
lékař v neschopence uvede jako začátek nemoci.

Lékař může neschopenku vystavit až tři dny zpětně,
po projednání s OSSZ i déle než tři dny zpětně.
Případně může neschopenku vystavit od následujícího dne.

independent

až umřu tak potom zavolám do práce