Syd

Když vyhazujete krabici od pizzy, oddělujete čistý papír od špinavého?

A čistý hodíte do papíru a jen ty vytrhaný zamazaný kusy krabice hodíte do směsnýho tak, jak se to má? Nebo co s ní děláte?

Nejlepší odpověď
elkon

Nepřeháněj, to už by bylo moc. Nechceš také vyprat WC papír, než ho zahodíš?

Další odpovědi
Drap

Neobjednávám pizzu, tudíž ani krabice nevyhazuji. Pokud bych takové měl, zatopím s nimi v kotil

Filip84

V SSSR (a v KLDR, a v dalších zemích, kde buďto stavěli ingénieuři z SSSR, no a nebo stavěli sice stavitelé místní, leč tupě podle sovětských plánů) byly od hajzlu tak tenký trubky, že kdyby tam soudruh vrazil, do tý mísy, použitý toilletní papír, tak by tu mísu ucpal. Takže, soudruh vykonal velkou tělesnou potřebu, pak použil nějakej ten papír ku řiti utření, starej výtisk Pravdy, Leninovy spisy, toilletní papír – podle toho, co zrovna bylo, a pak ten papír hodil do koše, co byl vedle toho hajzlu, k tomu účelu, umístěn.

A ve veřejných budovách, na nádražích, hotelích, fabrykách etc. byly placené báby, které se živily tím, že chodily a vysypávaly použitý papír ze záchodů do velkýho koše, no a potom to dovezly do containeru, který pak – někdy, tak jako výhledově – vyvezli soudruzi automobilem na skládku za město. O to není, ale někde to bylo tak, že ne všichni soudruzi byli dostatečně politicky a osobnostně na výši a uvědomělí, tak ty koše musely být přišroubovány k zemi, no a nebo na řetízku, aby je mírumilovný pracující nerozkradli. Tak, potom, bába na úklid použitýho sracího papíru musela obsah koše vybrat ručně, no a gumový rukavice, pro ten oučel, poněkud nefasovala, protože „tady v tom patře nemáme sedací soupravy a o patro výš nemáme postele“.

Tady tato otázka mi připadá něco naprosto podobného: reálně je to úplně jedno:

  • jestli obal od pizzy hodíš do směsnýho odpadu, no tak většinou skončí na skládce. S tím se, jako, dá naučit žít, v tý popelnici, a tedy na skládce, končej 1,000× horší věci a nikomu to moc žíly nerve.
  • Jestli obal od pizzy hodíš do containeru ku třídění odpadu papírovýho, tak to dojede do takový fabryky ku třídění tříděného odpadu, kde je běžící pás, u něho stojí Eržika, Nataša, Světlana, Larysa a Aranka, ty už mají pracovní mundůr, i gumový rukavice, no a ten pás pomalu jede, no a ony všecko, co nevypadá jako papír, nebo to je sice papír, ale je to – třeba – zajebaný od voleje, hoděj stranou.

A nebo je to tak, jak mi vykládal jeden známej, co pracoval jako chauffeur kukavozu: jeden den dostal úkol svážet tříděnej odpad. Tak sednul do tý pojízdný popelnice, vzal s sebou ty dva malamuty, co měli už v 09 00 takovej nátisk, že už by na stupačkách fakt neustáli – tak proto „třídili“ containery, No a přijeli k prvním containerům. Malamuti přestali žrát slaninu s chlebem, nebo chlastat rum, nebo tak něco, vyskočili z kabiny, on šel taky ven, spustil jim takový to dvojlano, jeden malamut zahákl jeden hák, druhý druhý (jedním se to zvedá, druhým se pak otevírá ten spodní Deckel, aby se to vysypalo). Plasty, papír, sklo, všecko šlo na jednu korbu. A pak se s tím vesele jelo na skládku. Proč? Protože to je levnější, než platit za likvidaci toho vytříděnýho odpadu. Dokonce levnější, než spalovna!

Jo, za sklo ti zaplatěj, ale dneska nemáš, jako kdysi, sklárnu v každý řiti, takže bys to vytříděný sklo musela někde skladovat, a až by ho bylo na kamion, vézt někde do Vyšných Vlkodlaků. A ta almužna, co ti zaplatěj za to sklo, ti nezaplatí ani to skladování, ani ty containery, ani ten kamion.

Představa, že se plast běžně recykluje, je lichá. Recykluje se: 1. plastový nábytek, 2. plastový víčka z PETek. Tím končí celý příběh. Jo, když se dělal každý rok takový ten svozový den, že jako křupani mohli vytáhnout nadrozměrný odpad před barák, dojel náklaďák, malamuti ho naházeli na náklaďák a zadarmo odvezli a zlikvidovali, to se plastový nábytek třídil, a když toho bylo dost, vezlo se to prodat (když ne: skládka!). Ale jinak? 😂😂😂

Tak co řešíš: Aranka, Eržika, Nataša, Larysa a Světlana chtějí taky z něčeho žít. Ten zřizovatel skládky je taky rád za každý kilo na skládce složený. Tak? 🤷🏽‍♀️😎

aliendrone

Netřídím odpad, protože zpravidla nedělám zbytečné věci. Hele, ještě tak před lety měly smysl PETky, ale poté, co je Čína přestala kupovat, tak stejně prakticky všechno jde do třídičky (draze placené) jen aby to skončilo ve spalovně či na skládce. Jsem prostě unavený na to, abych ze sebe dělal někomu kašpárka.

Přístup Ametyst je MNOHEM racionálnější a pokud bych to rozebral do hloubky, tak dost možná i REÁLNĚ EKOLOGIČTĚJŠÍ. 🙂

Pepa25

Samozřejmě. Čistý papír (většinou víko a boky) hodím do papíru, špinaný do směsného odpadu. Je to naprosto přirozený a podle mě také správný postup.

Ametyst

Všechen papír zásadně pálím, nevyhazuju. Jsem ale ve výjimečném postavení, kdy k nám nezajíždí popeláři, a kontejnery jsou kilometry daleko. Platit musím jako každý jiný, kdo má kontejnery doslova pod nosem, ale žádné služby za to nedostávám. Tudíž si musím poradit sama.

da ny

Ne. Nevyhazuji.
Nekupuji pizzu v krabici, ani bez krabice.

Dochy

Ne, ušpiněnej papír vyhazuju zpravidla jako celek.

Emefej

Chovám se ekologicky, neobjednávám si picu.

Pepa25

https://www.sa­mosebou.cz/2019/07/­16/12-rad-kam-vyhodit-specificky-odpad-z-papiru/

Syd

Elkon: Jestli je tohle přehánění, tak co je potom odstřihávání plastový etikety z plastový lahve na aviváž nebo sirup, k čemuž nás na obalu naváděj?

A co s ní teda uděláš? Nacpeš ji celou do směsnýho a zaplníš si ní celej koš? Protože v papíru napáchá víc škody než užitku. Jednou jsem viděla v kontejneru na papír složenou krabici od dortu. Pohoršena nad tím, že neni sešlápnutá, jsem ji otevřela, a uvnitř ještě malý kousíčky dortu, nepochopím, jak si může někdo myslet, že z mastných drobků půjde vyrobit papír. 😛

Ametyst

Syd, píšeš, jako kdyby tě někdo platil za to, že třídíš. 🙂 To je věc firmy, která si na náš úkor dělá svůj byznys, a vyváží odpad za prachy do zahraničí.

Syd

To neni tak uplně pravda, že z toho nemam peníze. Respektive placená nejsem, ale platí se za černou popelnici a tudíž, když člověk vytřídí, co jde, do barevných kontejnerů, tak pak se černej kontejner nemusí vyvážet tak často, tedy za to SVJ, resp. obyvatelé, platí míň. (Jsem v Praze, platíme za vývoz, nikoli za osobu.)

Disraeli

elkon jde na to špatně, nemusí použitý toaleťák prát, to by stejně bylo nepraktické. Stačí ho odložit a použít víckrát.. 🤣 Ale i třeba na smrkání, na umývání a utírání, prostě všestranné použítí. 🤣 To je teprve správný přístup. ;)

Řešíš kraviny, ono se to dál stejně přebírá a navíc se to většinou třídí na to co znovu použít půjde a co ne. A co recyklovat a znovu zpracovat nepůjde, se prostě zničí – spaluje nebo se případně skladuje. A to včetně plastů… ;)
Co je špinavé nebo smíchané buď hoď do papíru/plastu, případně do popelnice/směsného nebo to rovnou sama spal. Není co řešit… jestli s tím máš probélm, jdi do galerie a třeba si hoď barvou nebo polévkou po nějakém slavném historickém obraze. ;) Nevím čemu to pomůže, ale něčemu určitě ano. 🤣

Disraeli

Nebo se můžeš přilepit k silnici… to je taky populární. ;)

Ametyst

Mladí tupani ani nerespektují tunová auta.