Dex

Když stárnete, začínáte věřit v boha (nebe), nebo ne?

Zajímá mě, když postupem času stárnete, začínáte v něco věřit (jestli jste byli předtím ateisti)?

Nejlepší odpověď
dr.luha

Začínám věřit, že čas je relativní veličina. Časové úseky se podstatně s věkem zkracují. Bozi jsou výplodem lidské fantazie. Kdyby si je lidé nevymysleli, tak by neexistovali. Svou roli v genezi a evoluci bohů sehrály hlavně duševní choroby, peníze (majetky) a drogy.

Další odpovědi
mosoj

V boha tak jak ho podává církev nevěřím. Nicméně s věkem se dostavuje více pokory k sobě a okolí. ( 70 let).

S tím časem je to tak jak píše dr.luha.

Dismas

Ano. Na mě to přišlo už ve 14.

pucipuci

Trochu ano, člověk potřebuje věřit, že mu budou hříchy odpuštěny a že se pak bude moci dívat na své blízské.

zjentek

Žít za všech okolností tak, aby se člověk za svý skutky nemusel stydět, to není vždy tak jednoduché a když člověk stárne, přestává sám sobě lhát a tedy začíná věřit v sebou napáchaná zvěrstva. Ty mu ale nikdo neodpáře, i kdyby sám sobě odpustil. Něco jako když děvka chce zpět svý panenství ..no a proto tady celej život na „něco“ trénoval, žejo.
Takže nnnejvíce se teď bojím (mladšímu se mi to nestávalo), že ve svým soukromí nejsem sám (a nemyslím webkameru) a že až po smrti spatřím neskutečné množství kusů něčeho, co mě celou dobu života pozorovalo jako na plátně kina (něco krátce, něco déle) a úplně nečinně sledovalo všechny ty „vjeci“, který jsem v tomto těle napáchal. Něco jako když si na konci života všimneš, že jsi na jevišti a v hledišti je celý svět a ještě „něco“ navíc. A nebo jako když tě při kadění před sousedovic dveře chytne někdo za rameno a ukazuje prstem na skrytou kameru, ať se do ní usměješ.
Vlastně se bojím těch výrazů (možná xichtů, co já vím) toho něčeho, až to tam navštívím, pokud vůbec a podle toho, jak se znám ze svýho soukromí, tak ten „výraz“ bude hodně udivenej. Vůbec nejhorší bude, když tam „to něco“ bude mlčet! Případně kroutit hlavama nebo dělat další ksichty …;o
…a teď si představím (tedy v to věřím). že tam nemám třeba ani ruky, abych se tomu pomstil ..za ty ksichty!

Luha, na to zkracování času mám názor. Mám dojem, že čas zrychluje, pakliže my zpomalujeme. Že je to, jak říkáš, poměrná veličina. A naše zpomalovaní zase nějak souvisí s menší pohyblivostí. Takže, času se utýct dá, ale musíme i jako staříci kmitat! Pěkně jako na základce v tělocviko- nádech, výdech, zhyb, dřep, šplh, sprint 100m a v závěru pěkně 3km kolem hřiště, na výdrž ;)

Nuk nuk

Já Vám nevím, jestli to bylo věkem. Mě tenkrát bylo cca 14. Jo, ano předtím jsem byla ateistka.

cochee

Ne, naopak, utvrzuji se ve svém antiteistickém přesvědčení.

Kulpix

NE, nezačínám v boha věřit.

V boha věřím již od malička. Rodiče mě k tomu vedli a já jim za to jsem vděčný.

Lgee

Je to nesmysl