FlAsh_7

Když si dám na telefon tapetu značkové firmy, dá se to brát jako luxus?

Nejlepší odpověď
Edison

Ne. Tebe budou brát jako… mno… jak bych to… nemůžu, bo by to někdo smazal a asi oprávněně, bo by to nebylo slušné.

Další odpovědi
elkon

Další rozbřesk inteligence.

Funna

co to je značková firma?…každá normální firma má nějaký znak, nebo logo…a co je na nějakém obrázku (logu) luxusního??…nic…

led

Istý strieborný užívateľ tejto stránky by vám na to povedal: „Plagiátorství, porušení autorských práv“

DoTazatel

Můžeš si tam dát klidně Buddhu, Ježíše, nebo Pepu Stalina. Pořád to bude jen tapeta.

A obrázek je vždycky jen obrázek, nic to neznamená. Stejně jako např. fotka/obrázek koně není koněm, ale obrázkem koně. (Logické, že? Ale mnoha lidem tato jednoduchost uniká a upínají se k obrázkům jako ke skutečným věcem – jako by to, co zobrazovaly bylo skutečné, jako by to o něčem vypovídalo).
Totéž se dá říct o symbolice, pod kterou si každý může představit něco jiného a vysvětlovat si to jinak. Prostě jen obrázky. Nic skutečného.

Edison

DoTazatel: To by pak ale znamenalo, že cokoli, co člověk vnímá nic neznamená. A tak to přece není. Obraz, tím spíš symbolika, vždy něco znamená. To, že to někdo nechápe neznamená, že to nic neznamená. Obraz a optický vjem je součástí toho, co člověk vnímá. Zrovna tak symbolika, text, zvuk… Podle tebe to taky nic neznamená, nic nevypovídá? To by pak správně moje otázka na tebe měla být: „Co tu teda děláš?“, nebo „Proč vlastně reaguješ, když to nic neznamená?“. A tak dále… Pokud reaguješ, pak to přecijen něco znamená, byť to nemusí být zjevné, může to být podvědomé.