bolak

Když si člověk založí stranu, v té straně bude pouze on sám a získá 5 % hlasů, kdo půjde do sněmovny?

Hypotetická situace: Když si člověk založí politickou stranu, ve které bude pouze on sám, a nějakou náhodou nebo recesí voličů se mu podaří překročit 5% hranici a získá třeba 6 mandátů, tak kdo půjde do sněmovny? 🙂

Odpovědi
Drap

On sám , pokud neměl jiné kandidáty, třeba i nestraníky na kandidátce.

autacek

Pokud by byl kandidát taková osobnost, bylo by rozumnější kdyby kandidoval jako nezávislý na kandidátce jiné strany.

zjentek

Taková silná osobnost jen sebere hlasy voličů a k ničemu- „nepůjde nikam“.

led

Jednotlivec nemôže tvoriť politickú stranu, k tomu sa musí združiť viac jednotlivcov a registrovať sa na príslušnom oddelení Polície ČR, ktorí na kandidatúru do snemovny budú potrebovať volebným zákonom stanovený počet hlasov.

PS, aj hypotéza musí vychádzať aspoň čiastočne z logiky