Lgee

Co když někdo získá cizi občanství?

Četl sem ze se cizí občanství da koupit, v budoucnu bych se taky chtel dostat na nějaký ostrov a žít u moře koukal sem ze par zemi kde se da koupit poměrně levné občanství je, ale co věci (majetek) co zde mám bylo by možné to dostat do jiné země pokud je to mimo EU, pokud už bych dané občanství měl? Nebo by majetek propadl krome peněz na bank úctě?

Odpovědi
Edison

Občanství se opravdu neprodává. Navíc k tomu, abys někde žil občanství netřeba. Ani majetek není vázán na občanství.

Dochy

Obvykle tím že nabudeš cizí občanství o majetek nepřijdeš. Pravděpodobně by se našli nějaké problematické „země“, třeba takový Islámský Stát, kde nabytí občanství pravděpodobně povede k problémům pokud se dostaneš do rukou našim úřadům, ale ve většině ostatních případů by to mělo být bez potíží. Dokonce lze mít za jistých podmínek zároveň dvojí občanství.

Edison

Dochy, co to meleš o IS??? 1. takový stát neexistuje, 2. takový stát ani neexistoval. IS byla tenoristická organizace, nikoli stát ve smyslu mezinárodního práva. A to i přes to, že se za stát ta organizace sama prohlašovala.

Dochy

V daném příkladu stačí že se prohlašovala… Tudíž člověk se mohl cítit „občanem“ IS a dost možná k tomu mohl dostat i doklad.

Dvojí občanství někdy problémem být může, např u nás bývalo nezákonné… Možná do roku 2014? Pak záleží ještě na zákonech té druhé země zda dvojí občanství umožňuje.

Edison

Dvojí a víceobčanství vůbec není problém.

Lgee

Ale ano existuje asi 10 zemí napíš si to do google : země kde si můžete koupit občanství.

Edison

To je ale otázkou, jestli to odpovídá mezinárodnímu prá­vu.

Arne1

Co s tím má společného mezinárodní právo ? To ořece svrchované právo každého státu rozhodnout, komu a za jakých podmínek státní občanství dá.

Edison

To ano, ale mezinárodní právo pak popisuje, jestli jiné státy takové občanství uzná…