MikyDC

Kdyz se vykaci cast lesa, proc se obcas nechava jeden z puvodnich stromu stat?

Nejlepší odpověď
anonym

Já jsem se na totéž ptal lesníků.Odpověděli mi toto: „Nechává se stát kvůli tomu, že na něm rostou šišky a ty semena z nich se pak mají možnost rozlétat do větší vzdálenosti, takže se pak nemusí vysazovat nové stromky.“
Nevím, jestli mě lhali, ale jinou odpověď jsem nikde nasehnal.

Další odpovědi
beer

Jde o zachování genofondu v místě – silný a zdravý jedinec se nachává, aby mohl rozšiřovat semena.

Zdroj: Studium

arygnoc

lahnyho odpoveď sa javí ako logická (hoci netuším, aké šišky by mala jelša či breza, dub a pod.).

Z topografického hľadiska si treba uvedomiť, že existujú i topograficky význačné stromy (orientačné body, alebo napr. s označením nadmorskej výšky), ktoré sú v podrobných, špeciálnych (napr. vojenských) mapách. I tieto stromy sa nechávajú stáť.