Rokio

Když říkáte „Dobrý den!“, myslíte to pouze jako pozdrav, nebo to vyslovujete i za jiným účelem?

Já když někomu říkám tento pozdrav, tak zároveň dané osobě přeji dobrý den, tedy chci, aby daný člověk měl dobrý den a neříkám to jenom jako pozdrav.

Jak je to u vás?

Nejlepší odpověď
Drap

Když říkám dobrý den, tak tím myslím dobrý den se vším co k tomu patří.

Další odpovědi
annas

Dobrý den je pozdrav, jde vlastně o zkrácení věty „přeji dobrý den“, přeji tedy jedinci nebo přítomným jen všechno dobré.

Zdravím tak jednotlivce, ale i kolektiv, když vstoupím do místnosti.

Jinak ještě používám pozdrav „dobrý večer“, pokud už večer je.

Nelíbí se mně krácen í (nedbalou výslovností) tohoto pozdravu např. jen na „dobrej“, nebo jeho komolení „brýen“.

Vzpomněla jsem si na Františka Nepila, který vždy v rozhlase ve svých pořadech oslovil posluchače : „Dobré a ještě lepší jitroo“.