Kryšpín

Když při dopravní nehodě odmítnu test na drogy, je to polehčující okolnost?

Mistr řidič nedal přednost a cyklista utrpěl zranění které léčil několik týdnů, soud v Brně udělil řidiči podmínku. Nahlédl jsem do Trest. zák. § 41 a tato okolnost odmítnutí testu na drogy jako polehčující tam uvedena není. Cyklista jel přímo po hlavní mistr řidič odbočoval vlevo a porušil § 21 odst. 5 zák. č. 200/1990 Sb., soudce dal mistrovi podmínku z důvodů polehčující okolnosti.

Nejlepší odpověď
Drap

Polehčující okolnost to neni, spíše naopak.

Další odpovědi
Schluker

Doplnim Drapa. Je to prestupek za 7 bodu, 25–50tis pokuty a 12–24 mesicu zakaz rizeni. To podle me neni moc definice polehcujici okolnosti :)

Ametyst

Doufam, ze cyklista nejel ilegálně po prechodu, predstiraje chodce. V poslední době jsou líní sesednout se svých báječných kol a přejít přes přechod.

Herjulfson

Je to spíše přitěžující okolnost, ale zase na druhou stranu můžou být i situace kdy to pro pachatele bude výhodnější. Myslím tedy odmítnout test na drogy nebo dechovou zkoušku ke zjištění akoholu. Měl dopravní nehodu a zranil – dopustil se trestného činu. Pokud by byl pod vlivem mohl by se dopustit dalšího trestného činu. Tím, že odmítl se dopustil jen přestupku a pokud byl skutečně pod vlivem, tak už se mu to neprokáže. Dá se předpokládat, že v tomto případě byl řidič pod vlivem, věděl to a úmyslně tedy odmítl, aby to neměl ješt horší. Stejně tak může být výhodnější odmítnout dechovou zkoušku pokud máte v krvi více jak promile. Když odmítnete je to přestupek, když neodmítnete bude to trestný čin.

Pepa25

Opět manipulativní otázka. Odmítnutí testu samozřejmě polehčující okolnost není, ale soud zohledňuje VŠECHNY okolnosti daného případu!

elkon

To si asi děláš srandu. Tvoje myšlení je fakt bomba.

marci1

Soudce bral při rozsudku v úvahu jistě jinou polehčující okolnost, ne odmítnutí testu na drogy.

aliendrone

Hmm, škoda že nedáváš odkazy, nejspíš máš nějakou zmatu. Pokud se to neřešilo přestupkově, ale jako trestný čin (protože byl udělen trest odnětí svobody – byť podmíněný), co bys ještě chtěl? Hladomornu? ;) :D :D

Ametyst

Tohle by v Čechách bylo zapotřebí jako sůl. Když to dokážou Maďaři, dokázali bychom to také. Kde je vůle, tam je cesta…
http://www.yo­om.cz/img/873x13b8­.jpg