ratava

Když podzemnice olejná patří mezi luštěniny, proč se její plody řadí mezi oříšky?

…stejně jako vlašský ořech oficiálně patří mezi peckovice. Je jejich přiřazení k ořechům způsobeno vzhledem, složením, nebo něčím jiným?

Nejlepší odpověď
anonym

Myslím, že jde spíš o jazykovou záležitost, protože v jiných, cizojazyčných zemích se těmto plodům (podzemnice olejné) „oříšky“ neříká. Údajně se z obchodního hlediska jedná o skořápkové ovoce.

Další odpovědi
Lucijej

Tady je to rozepsáno:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/podzemnice-olejna-kde-se-vzal-nazev-burske-orisky

Fyzik

Luštěnina, neboli luskovina, má vždy jako plod lusk.
Ořišky to připomíná jen vzhledem, složením asi moc ne.