bolak

Když pes je nejlepší přítel člověka, platí taky že člověk je nejlepším přítelem psa?

A pokud ne, ta proč s ním teda kamarádí?

Nejlepší odpověď
iceT

Kdyby psi uměli mluvit,patrně bychom s nimi vycházeli stejně špatně jako s lidmi.
Pes má krásu bez ješitnosti,sílu bez krutosti a lidské cnosti bez lidských nectností.
Můžete svému psu vykládat jakoukoli bláznivinu a on na vás vždycky vrhne pohled pravící: „Můj bože, ty máš pravdu! Nikdy jsem na nic takového nepomyslel!“
Pes je jediné stvoření na světě,které vás miluje víc než sebe.
Jenom ti,kdož neměli nikdy psa,nemohou pochopit, oč by byl život bez psů chudší.
Ten,kdo řekl,že štěstí se nedá koupit, zapomněl na štěňata.
Čím více poznávám lidi,tím více miluji psy.
Není na světě lepšího psychiatra, než je štěně olizující vám obličej.
Chceš-li být jeden den šťasten, kup si víno a pozvi přátele.
Chceš-li být dva dny šťasten, ožeň se.
Chceš-li být šťasten celý život,chovej psy.
Nemilujete-li psy,nemilujete věrnost.
Člověk je psí představa o tom,jak by měl vypadal Bůh.
Dát psovi kost není laskavost.Laskavost je podělit se se psem o kost, když máš hlad jako pes.
Pes k člověku vzhlíží kočka přehlíží a prase považuje za rovnoceného partnera.
Jestliže v ráji nejsou psi,potom chci po smrti jít tam, kam odešli oni.
Člověk je bohem psa.Pes nezná nikoho jiného, nechápe nikoho jiného.Jeho celá psí duše se rozplývá v jeho bohu,všechny jeho síly jsou zasvěceny jeho službám.
Pes naučí vaše dítě věrnosti, vytrvalosti a třikrát se zatočit před ulehnutím.
Pes je nejlepším přítelem člověka,člověk je nejhorším údělem psa,neboť mu odpírá svobodu.
Pes neumí ublížit z vlastní vůle, pouze člověk chce aby mu bylo ublíženo.

Další odpovědi
anonym

Pes má určité schopnosti vrozené nebo dané tím,že je prostě psovitá šelma.Lidé mají tendenci psovi přisuzovat lidské vlastnosti,to je ale nesmysl.Ať už se nám to líbí nebo ne,poněkud romantické představy o přátelství jsou spíše lidským přáním.Pes se k člověku kdysi připojil proto,že u něho našel snadný přístup k potravě.Člověk naopak začal využívat psí lovecké a hlídací,později pastevecké aj.vlohy k vlastnímu užitku. Partnerství mezi psy a lidmi je prostě založeno na snadnějším způsobu získávání obživy nebo její ochrany. A tak je tomu dodnes.Většina psů dnes nemá žádné praktické uplatnění a jen se drží člověka,který mu poskytuje obživu a nahrazuje smečku.Dnes je člověk psovi větším přítelem než pes člověku.Lidé poskytují psům takové zázemí,že jich mnoho trpí civilizačními chorobami,oty­lostí,alergie­mi atd.Většina psů dnes slouží pouze k nahrazování chybějících nebo nefungujících mezilidských vztahů …:D

Drap

Opačně to dost často bohužel neplatí. A proč s ním kamarádí ? Netuším, zkus se zeptat nějakého psa

Efchen

Člověk si pořídí psa,když je sám a potřebuje společnost. V tu chvíli je pes jeho nejlepší přítel a on je i nejlepším přítelem psa. Ve chvíli,kdy však člověk už sám není,psa zanedbává kvůli někomu jinému a nejlepším přítelem už mu pes není. Otázka je,jestli člověk vůbec někdy byl nejlepším přítelem,když psa nakonec opustil…to nejlepší přítel nedělá.
Pes ale člověka neopustí.

lukyLuky

platito obojim že je ma člověk rad a je neni sam

lenka.seda

jak který člověk…