Avatar uživatele
anonym

Stvořil podle vás bůh člověka nebo člověk boha ?

A nebojte se, že vás budu každý den otravovat s podobnými dotazy. Mám trochu jiné zájmy, ale jenom mě napadla zmíněná otázka. Ale když tak se omlouvám, kdyby někomu nesedla. A jinak děkuji za odpovědi i názory.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? Medulka, anonym, Lucijej, Vlk-Gabriela, Drakobijec před 4310 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
bolak

jiná odpověď

Žádný člověk ani bůh neexistuje, jsem jenom já a vy ostatní jste výplodem mé fantazie.

Co bylo dřív, bolak nebo vejce?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mapel

jiná odpověď

Doplňuji:
Pro věřícího je odpověď, Bůh stvořil člověka.

Pro normálně myslícího, Člověk věřící stvořil Bohy.

Upravil/a: Mapel

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

jiná odpověď

Obé je pravdou. Záleží to na naší víře, takže pro někoho platí první varianta, pro jiného druhá a mohou být i tací kteří váhají.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ar

člověk stvořil boha

B je správně, ale že si lidstvo už těch Bohů dokázalo vymyslet a kolik zvěrstva dokázalo ve jménu Boha provést.
„Stvoření“ Boha a jeho uctívání je ten největší zločin jaký mohlo lidstvo vymyslet samo sobě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lukasy

člověk stvořil boha

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kefud

člověk stvořil boha

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
blesk26

jiná odpověď

Obě odpovědi jsou pravdivé. Bůh svtořil člověka a člověk stvořil boha.

Protože, jak zde i padlo v jiné otázce, vědci nevědí jak je možné, že člověk je takový jaký je, aby za to mohla evoluce samotná – jediná racionální odpověď je: někdo (netušíme kdo) nás stvořil (ne za 7 dní, ale pravdopodobně poctivou genetickou manipulací). Nedá se snad z našeho pohledu považovat někdo takový za „boha“, i kdyby to byla mimozemská civilizace? → Ano, bůh nás svořil.

Na druhou stranu člověk stvořil boha tím, že si začal vymýšlet pohádky, ze kterých vznilky různé víry. Ty se velmi liší, některé se možná zakládají na faktech, některé ne, kdo ví. → Ano, člověk stvořil boha v takové podobě, aby se cítil dobře.

Všechno je jen otázka definice :)
Doplňuji:
Doplňuji větu: … v takové podobě, aby se cítil dobře a mohl ospravedlnit své chování.

Upravil/a: blesk26

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Protiva

bůh stvořil člověka

Doplňuji:

http://www.y-port.cz/cz/stale-clanky/konec-darwinovy-teorie.html

Upravil/a: Protiva

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
K zamyšlení

Bůh stvořil člověka a člověk si stvořil svoje bohy:

http://www.kza­mysleni.estran­ky.cz/clanky/kres­tanstvi-a-jina-nabozenstvi.html

před 3289 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek