jirka F

Když opékate špekáčky nebo silné párky dáváte je do ohně nebo nad oheň?

Já když opíkám silné párky tak do ohně a když špekáčky tak nad ohněm.

Nejlepší odpověď
Drap

Ať opékám cokoli, tak potřebuji teplotu a ne u uzeniny způsobit hoření , pálení a tvorbu karciogeních látek. Raději opékám o chvíli déle, ale vždy nad ohněm.

Další odpovědi
cappuccino

Pokud si nechchces privodit rakovinu, tak jedine nad ohnem!!
Copak ti to tata nerekne?
A pokud mas problem se zlucnikem, tak takove veci bys vubec nemel jist.

paul1

Vždy nad ohněm a raději nad menším plamenem , aby se nepřipálily.

da ny

Neopékám.
Nedávala jsem je kdysi, dříve (logicky), nikdy přímo do ohně. Tenké, tlusté, špekáčky, klobásy, maso, jablka aj.

Filip84

Zase: proč se do toho montuješ, když jsi na to lopata? 🙄

Všecky možné choroby máš, co já vím, kdo si to má, sakra, pamatovat a strkáš silné párky do ohně!? No tak jo, no: víš co, strkej tam i ty špekáčky, jo? Alespoň Tě dřív jebne a bude od těch Tvých kokotin pokoj! 👌🤪🤪🤪

Dochy

Jedině nad oheň. Nic kromě paliva by nemělo být v plameni. A osobně radši propékám déle a dále od ohně, než mít vršek spálenej a vnitřek syrovej.

Filip84

Víš, co se opéká v ohni? Lopata. Bez legrace!

To je stará tradice topičů a Maschinenführerů na parních mašinách, že si dělali snídani na lopatě v kotli lokomotivy. Abych byl úplně přesný, tak to vzniklo v UK, ale rozšířilo se to i třeba do Maďarska. Tak, jak lokomotiva stojí, tak vezmeš lopatu, rozklepneš na ní 1/2 tuctu vajec, přidáš kus slaniny, britský párek a vrazíš to nad oheň do topeniště parní lokomotivy. To je hotový raz – dva, protože tam je taková teplota, že to ani jinak nejde.

Jo, jenže, za prvé, já mám na páru alergii, za druhé, když slyším zvuk parní píšťaly, naskakuje mi husina (vždyť to je strašný bazmeg, parní Maschine, to je „středověk“, nesnáším retro!), no a potom, vařili si to takhle Angláni v 19. století, tehdy houby prd věděli o nějaké racionální stravě, nebo o karcinomech.

jirka F

Cappuccino: žlučník mám podle ultrazvuku břicha v pořádku.

cappuccino

Zlucnik: ale z nejakeho duvodu jsi podstoupil vysetreni.
Delej, jak myslis, ja te vychovavat nebudu. Je to tvoje zdravi.
Navic mas internet s spoustu informaci si muzes vyhledat sam.

jirka F

Cappuccino: Táta mě to neřekl protože sám opéká v ohni.

Filip84

A to Ti musí furt někdo něco říkat!? 🙄 Ty jsi obecní blázen, nebo co? Nebo obecní chudý? Nebo proč by Ti měl furt někdo něco říkat? 🙄🙄

cappuccino

Tak tata to mozna nevi. Ty ted uz jo!!