Když někdo řekne „s prominutím“, musíte to omluvit?

Když vás chce někdo zkritizovat nebo použít urážlivé či sprosté slovo, například: " S prominutím, ale jste příliš starý pro tuto práci." nebo „Včerejší místo bylo s prominutím připosrané.“ Je vaší povinností to automaticky omluvit?

Nejlepší odpověď
Malvína

Povinností to určitě není.

Další odpovědi
ivzez

Samozřejmě, že ne.

Anikitos

Říká se to spíš, aby se zmírnila případná agrese protistrany. Je to něco jako ”nechci urazit, ale…” – ale stejně urazí. :)

Není ničí povinností dělat něco takto automaticky, co mu někdo řekne. Jak říkám, je to bráno jen jako taková předezva ”urážky” či výtky, která bude následovat.

orestez

Slyšel jsem s prominutím jednoho trochu bokem uhozeného drogami, který na podobná témata reaguje, a vzpomínám, že vysvětloval jakým způsobem funguhe kritika. Pravil zhruba tak: Nejdříve vás šéf pochválí, přidá kladné vlastnosti a potom skolí kritikou. Poté začne kritika. Tohle si dovoluji napsat, i když tzv. asertivní řeč slušňáků nesouvisí s mým slyšeným. Ale to slovo kritika tam je.

K : " S prominutím, ale jste příliš starý pro tuto práci." Tuto formulku používají i odborní pracovnice v náborech, jsou personalistky. A také ředitelé středisk. Od samotného ředitele těžko co uslyšíte. Ř S jsou tlačeni těmito řediteli kteří mívají více funkcí, bývají předsedové, jakési dozorčí rady a dalších mnoho funkcích. A ti rozdávají úkoly co se bude dít. Např. zájem o rozšíření kolektivu o mladé a perspektivní kluky. Expanze výroby z Brna do Čech, což už funguje.
No a výsledek plánování rozšíření pracovních čet o mladé kluky z roku 2013? Nikdo tam nový nenastoupil, (2017) a kdo se ptal na mstu a dostal odpověď, že možná až ** 110,– ** tak utekli.

Příklad jste (jsi) uvedl jste už starej pro práci, asi budete furt nemocnej a my potřebujeme vykonný vosy. To se mi nezdá, spíš bych pochopil odlišnou odbornou kvalifikaci.
Kdybych odpověděl že ne, tak ten personál který to řekne, pošlu do eledrp. To se neomlouvá, to je informace. A bacha, nejsem automat. My nabíráme automaty. S prominutím, Firmo-kurvistav.a.s. pokud po mě chcete, abych někdy přišel rozšířit váš team, pošlete mi motivační liestbrief i s ceníkem mého času pro vás. Takže, bacha, jestli s vámi chce někdo mluvit, měl by se předtím dotázat. Kor, když po vás něco chce. A čas je i pro mě drahej.