salsa verde

Když nám do vztahu leze tchyně…

co s tím? Pořád má tendenci řešit věci za mně-jak dlouho mám být venku s dětmi, jak je mám oblékat, kolikrát za týden bych tak mohla s kamarádkou a s dětmi na pískoviště,jestli můžu jet na dovolenou bez manžela jen s dětmi…atd…ne­konečný vodopád témat které ona ještě musí vyřešit… Manžel už to taky chce nějak řešit ale nechce ji taky nějak urazit… Já si myslím že by se jí to mělo jednoznačně důrazně říct on si zase myslí že spíš pomalu a opatrně… Co s tím?
Doplňuji:
Společnou domácnost s ní nesdílíme, bydlíme 25 km od sebe. Je sama a už bezmála 30 let rozvedená a od té doby neměla žádného jiného chlapa. Její intervence probíhají tak že informace které má si spojí s nějakou vlastní úvahou a to pak rozebírá s ostatními členy rodiny na rodinných sešlostech kterých se moc neúčastníme z nedostatku času. Nejčastěji to ale konzultuje se svojí dcerou která má sama nepříliš vydařené manželství. Nejvíc zákeřné mi na tom připadá to že nikdy neřela nic přímo mi ale někomu a mi se to jen doneslo že zase něco řešila. Když se setkáme tak je veeeelmi milá, příjemná a hodná…zkrátka já tomu říkám hladit do úplného vyhlazení…

Nejlepší odpověď
anonym

Odborníci z manželských poraden na to mají už dávno profesionální recept.
Bez ohledu na detailní okolnosti, jí nekompromisně sdělit, že jste samostatné rodiny. Modelový postup nabízejí např. tento:
Maminko máte ráda svého syna a přejete mu, aby byl šťastný? Pokud ano, nechte ho žít v jeho vlastní rodině, stejně jako my respektujeme váš život. Jinak mu jen ubližujete, protože to může mít za následek rozpad naší rodiny, on ztratí mne a své děti a nakonec ztratíte i vy jeho, protože mu rozvrátíte jeho život. A to byste snad chtěla? Ne? Tak se prosím, podle toho zařiďte, děkujeme ve jménu spokojenosti našich dětí.
Pozn. Správně by toto rázné vymezení měl podniknout její syn, aby to mělo radikální váhu a nevyznělo jako řevnivost od nevděčné snachy.
Ve věcné rovině, doporučují důsledné oddělení domácností, hospodaření, vaření apod. Jinak dochází k věčným konfliktům.

Další odpovědi
hanny 2

Řekněte jí – „Maminko,vůbec se takovými věcmi nezatěžujte,my si to opravdu,ale OPRAVDU,vyřeší­me sami!“

anonym

zvykněte si na to, dá se to nazvat senilitou, prostě, budete za pár let stejná :)
nejlepší to bude říct narovinu, ale zas tak, abyste ji neurazila, nejspíše by to měl řešit váš manžel (přeci jen, je to jeho matka, pokud vaše, tak vy to řešte )

Alesh

Věčné téma 🙂 Pár nápadů bych měl, ale v kodexu je, že se nemá nabádat k násilí. 🙂
Tak to zkusím seriózně. Určitě by bylo dobré sdělit i jestli je tchyně vdova a jestli bydlíte spolu (nebo hodně blízko sebe). Trochu předpokládám, že by mohla být vdova, pak doporučuji řešení, které zvolila jedna moje příbuzná a to, že té svojí (která též dělala podobné věci) našla chlapa.
Pokud je ale problém ve společném (blízkém) soužití, pak se samozřejmě nabízí varianta vzdálení se (přestěhovat se), což samozřejmě nebude snadná záležitost.
Čili zbývá varianta nějakého osobního řešení. Určitě je dobré, pokud by se do toho vložil manžel, pokud to neudělá nebo to neudělá dostatečně, pak nezbývá než „kousnout“ sama. Zkrátka si babiznu srovnat, tady jiné řešení není, pokud tedy člověk nemá dostatečně silné nervy a nedokáže to v klidu ignorovat. Jinak co se intenzity týče, tak vzhledem k tomu, že už to nějakou dobu probíhá a nikdo to neřešil, pak by bylo asi lepší jít na to nejdřív pozvolna, ale postupně to zesílit, až bude klid, zkrátka taková psychologická hra. 😉 Hodně štěstí.

anonym

Je falesna a setkani s ni bych omezila jen na rodinne seslosti.. drby bych neresila , ostatni ( pokud tedy nejsou jako ona ) si udelaji usudek svuj. Je to ale velmi neprijemne. Manzel je v tezke situaci , matku tak nejak " zklamat " nechce , proto bych ho do niceho nenutila .. jen navstevy omezit na minimum. Ona to snad sama pozna , proc … a nebo ji to nejak opatrne rict , ale tak , aby jste zase neublizila " donasecum " . Ty ale v lasce take nemam. ☹ Ted babo rad.
Je to ale skola , a vy urcite jednou takova nebudete , je to poznat z vasich odpovedi.

  • iv-

koza

ona nebere ohled na vás ,tak to taky udělejte ,a řekněte co si myslíte ,co vám vadí …asi má hroší kůži a vadit jí to nebude ,hlavně aby neměla dlouhé vedení 🙂

tazatelka

Jak známo, obliba tchýně roste s čtvercem vzdálenosti od ní. Takže 25 km nebude asi to pravé ořechové 🙂.
Hlazení až do vyhlazení taky není od věci 🙂.